Az utolsó pillanatokban is meccsben volt a Hargita

Háromnapos meccsdömpingje végére jött az udvarhelyi csapat legfontosabb meccse, a Temesvár elleni bajnoki.

A második félidőre érkezem meg a Hargita Kézilabda Klub és a temesvári egyetem kézilabdacsapatának másodosztályos bajnoki mérkőzésére. Az egyik tribün elég szépen megtelik a vasárnap délelőtti találkozón, amelynek félidejében 17–20 áll az eredményjelzőn, Temesvár javára.

De egy picit ugorjunk vissza az időben, ugyanis Mester Zsolt tanítványainak nem ez volt az első kemény csatája a napokban. Péntek délután egy 3 napos hétvégi meccssorozatot kezdtek, a felnőtt csapat nagy részét is alkotó legnagyobb ifjúságiak a bajnoki csoportjukat vezető Sepsiszentgyörggyel. Ugyan Mester szoros párharcot várt, a Kovászna megyeiek hatalmas fölényt mutattak, míg az udvarhelyi lányok hibákat, eladott, kiejtett labdákat halmoztak egymásra, így a félidőben már 4–21 volt az állás.

A támadóegység a második félidőben sem tudta feltörni a magas szentgyörgyiekből álló védőfalat, és csak háromszor voltak eredményesek a második félórában, míg az ellenfél majdnem megduplázta góljainak számát, így 7–40 lett a végeredmény. Györgypál Zsanett és Dénes Szidónia 2-2 gólt lőtt, egyszer volt eredményes Miklós Flóra, Gergely Nóra, és Márton Kinga, míg a túloldalon Delia Rău kilenc góllal járult hozzá csapata sikeréhez.

Lelkileg ugyan nem jöhetett jól a vereség a szombati, elsőosztályos Craiova elleni kupameccsen, de Mester Zsolt a mérkőzés után bízott abban, hogy Sándor Alizéknak sikerül lelket önteniük a másnap is pályára lépő, korosztályos csapatban is játszó lányokba. A lányoknak azonban nagy falat volt a norvég és montenegrói légiósokat és román korosztályos válogatottakat is felvonultató Craiova, amely 7–37-re verte meg a Hargita Kézilabda Klubot, kiejtve őket a kupából. Lukács, Szabó és Chiratcu 2-2 gólt, Kosza egyet dobott. Két nagyarányú vereség után jöhetett tehát a hétvége legfontosabb mérkőzése:

a Temesvár elleni bajnoki.

Majdnem százan is begyűltek a csarnokba, és mindannyian síri csendben várták a második félidőt, érződött a feszültség, és hogy 17–20-nél jócskán van keresnivalója a mérkőzésben az udvarhelyi lányoknak.

Az első félidő elején könnyedén tartották magukat Miklós Flóráék, még vezettek is, amikor jött az első rövidzárlat, és 3–2-ről percek múlva már 3–6 volt az állás, és ez a háromgólos különbség kitartott a félidő végéig, noha voltak pillanatok, amikor jobban elléptek a vendégek, Lukács Erika nagyszerű félidővégi játékának sikerült mérkőzésben maradni.

A második játékrészt Gergely Nóra kezdte jól, Chiratcu Andrea hetesgóljaival sikerült kiegyenlíteni, de Larisa Cerghit remek percei is elengedhetetlenek voltak immár a vezetés megszerzéséért.

De hiába az ő, majd a Kosza Kincső gyorsindításból szerzett góljai, és Lukács Erika magabiztos hetese, nem sikerült leszakítani a temesvári lányokat, és 30-30 után megint ők szereztek vezetést, ezután megint a meccsben maradásért harcolt a Hargita.

A hajrára picit elszabadultak az indulatok, most nem Mester Zsoltnál, hanem Marius Marociconál, az udvarhelyi csapat fogarasi másodedzőjénél telt be a pohár a játékvezetésre. Így ritkán látott jelenetnek lehettünk szemtanúi akkor, amikor Mester nyugtat valakit, jelen esetben a sárga lappal megajándékozott másodedzőt.

32–32 után a temesváriak kerültek lépéselőnybe, de 5 perccel a vége előtt Miklós Flóra és Szabó Dalma góljaival még sikerült felzárkózni, és biztató tapsviharba lovalni az udvarhelyi közönséget. Az előző percek, mintha csak megismétlődtek volna, az udvarhelyi védők kitámadtak, de egy-egy elszabadult temesvárit mindig sikerült üresre játszatni, aki be is talált, hiába Bíró Melinda kapuban mutatott remek teljesítménye.

A végén az udvarhelyiek utolsó esélyeiket apró hibák miatt mulasztották el, Bíró Melinda rosszul indított az utolsó percekben, Kosza Kincső egy jó indítás után ejtette ki a kezéből a labdát, így másfél perccel a vége előtt hiába voltak csak egygólos hátrányban az udvarhelyi kézilabdázók, a végjáték a temesváriaknak jött ki jobban, akik így 36-40 arányban nyertek. A csapat góljaiból Larisa Cerghit és Lukács Erika 8-8, Miklós Flóra 6, Szabó Dalma és Chiratcu Andrea 4-4, Kosza Kincső és Gergely Nóra 3-3 találattal vették ki a részüket.

A lányokon óriási letargia uralkodott el a mérkőzés után, csendben ültek a csarnok padlóján a mérkőzést követően, miután az udvarhelyi közönség tapssal éltette őket. Többen magukat hibáztatták, míg a közönség inkább úgy látta, hogy azok a nüansznyi hibák, amelyek Temesvár javára döntöttek, inkább a három egymást követő nehéz mérkőzésnek tudhatóak be.

Igaz, hogy a lányoknak Temesvár ellen volt a legjobb esélyük az idei bajnokságban, de előre kell tekinteni, hétvégén újabb bajnoki jön, és vele együtt a csarnokba a Besztercei Glória. A több udvarhelyivel felálló, a bajnokság harmadik helyét elfoglaló csapat február 20-án, vasárnap 15 óra 30 perctől játszik Mester Zsolt együttesével.

Lépj be a kapun a hozzászólások megjelenítéséhez. Már előfizető vagy? Itt tudsz belépni.