Az oktatásügyi minisztérium közzétette a 2023–2024-es tanévre történő beiratkozás ütemezését az előkészítő osztályokba. Május 3. és 18. között jelentkezhetnek a szülők az iskolák titkárságain a szükséges dokumentumok leadására – olvasható a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal oldalán.
A 2023-2024-es tanévben kilenc iskola indít előkészítő osztályt
- A Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégiumban két osztály indul, összesen 44 hellyel. A tanítók Antal Irma és Liszkovics Irma lesznek.
- A Dr. Palló Imre Művészeti Líceumban szintén két osztály indítanak, Benkő Katalin és Nagy-Tőkés Márta-Elisabeta osztályaiban összesen 44 diák fog tanulni.
- A Benedek Elek Pedagógiai Líceumban egy step by step osztály indul 22 diákkal, Sebestyén Klára Veronika és Dávid-Szabó Cecília tanítók vezetésével.
- A Tamási Áron Elméleti Líceumban egy osztály indul 22 hellyel, Fancsali Adélka Leilla lesz a tanítónő.
- A Bethlen Gábor Általános Iskolában két osztály indul összesen 44 hellyel és Pitó Emese, valamint Péter Melinda lesznek a tanítók.
- A Móra Ferenc Általános Iskola három osztályt indít, összesen 62 hellyel, a tanítók Szabó Éva, Barabás Réka és Ülkei Edit lesznek.
- Az Orbán Balázs Általános Iskolában két osztály indul 44 hellyel, Nagy Enikő és Udvard Kata tanítónőkkel.
- A Tompa László Általános Iskolán két osztály kezd 44 hellyel, újdonság, hogy az egyik közülük step by step osztály lesz. A hivatal oldalán közzétett dokumentumban egy tanítónő neve van feltüntetve egyelőre, Ambrus Torzsa Mónikáé.
- A Budvár Szociális Központ roma tanulóinak oktatására egy 12 helyes osztály indul, a tanítónő Simon Gyöngyike lesz. Az Orbán Alapítvány gyermekeinek speciális oktatására 2 hely van fenntartva, az oktató Tánczos Tímea. A Szent Ferenc Egyesület diákjai számára 5 helyet különítettek el, Gál Dóra lesz a tanító.
- A Marin Preda Elméleti Líceumban egy osztály indul 15 hellyel, Dénes Ildikó tanítónővel.
A step by step módszer
egy alternatív oktatási forma, amely nem a hagyományos tanórák szerint működik, hanem ún. központokban, projekt alapon tanulnak a gyerekek, egy-egy témakört dolgoznak fel, és annak kapcsán sajátítják el a megfelelő matematikai, nyelvi, természettudományos, művészeti stb. készségeket, így összefüggést teremtenek a különböző tantárgyak között.
Két pedagógus délelőtt és délután tart foglalkozásokat, melyek során a gyerekek aktív részvételét, véleménynyilvánítását ösztönzik. A tanfelszerelést az iskolában tartják, házi feladatot ritkán kapnak. Az értékelés sem jegyekkel, minősítésekkel történik, hanem szóban és százalékban fejezi ki az oktató a gyerek és a szülő számára, hogy a tananyaghoz képest hogyan teljesít, miben fejlődött és miben kell még fejlődnie. Így zajlik egy nap a step by step iskolában.
A Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, a Benedek Elek Pedagógiai Líceum, a Bethlen Gábor Általános Iskola, a Tamási Áron Elméleti Líceum és a Tompa László Általános Iskola esetében a bejutás kritériumrendszerhez kötött. A részletek az iskola nevére kattintva olvashatók.
Napközis ajánlóleveleket április 5. és 26. között kérhetnek a szülők, a dokumentum a speciális kritériumok teljesítéséhez szükséges például a step by step osztályokban.
A bejutások első eredményeit május 31-én közlik az iskolák. A beiratkozás második fordulója június 6-án kezdődik, az eredményeket június 15-én fogják nyilvánosságra hozni.
A beiratkozással kapcsolatos naprakész információk a Hargita Megyei Tanfelügyelőség oldalán érhetők el – olvasható a polgármesteri hivatal közleményében.