Budapesten rendezték az első qatch világbajnokságot, amelyen Magyarország veretlenül diadalmaskodott, Románia képviseletében a Fekete-Györgydeák-Katona trió csoportjából továbbjutva, a középdöntőben végzett.
fotó: Qatch Szövetség
A hajlított asztal sportágai közül negyedikként a kézilabdásoknak is vébét rendeztek a magyar fővárosban. Kétség kívül a teqball a legnépszerűbb. Az aktuális világranglista képzeletbeli dobogóján egyéniben (Szécsi Barna) és párosban (Ilyés-Lázár) is találunk ismerős neveket. Tavaly ősszel a teqvoly és teqpong is bemutatkozott, lengyel és litván dominanciával, ezúttal a qatch (Quality Alternative Training Concept for Handball) indult a világ meghódítására.
A többiekhez képest a legnagyobb változás, hogy háromfős csapatok vannak, közülük egyik az ellenfél térfelén zavarónak, aki lefülelheti a passzokat és blokkolhatja a lövéseket is. Így még dinamikusabb a sportág, fejleszti a lábmunkát és a csapdázás készségét, ugyanakkor rafináltságot is igényel.
Udvarhely a középdöntőben
A 16 csapat részvételével zajlott, 25 ezer dollár összdíjazású vébén a Fekete Dániel nevével fémjelezett udvarhelyiek csoportjukban simán verték Egyiptomot és Pakisztánt, de az oroszoktól nagy csatában, döntő szettben 8-7-re kikaptak. A középdöntőben a portugálokkal sem bírtak, de legalább Ukrajna ellen győzelemmel fejezték be szereplésüket.
Első helyen a magyar, másodikon a szerb, harmadikon pedig az orosz csapat
„Nagyon kevésen múlt…. Mint ahogy a portugálok ellen is, mondhatni centiken!” – mondta a Győr átlövője a vasárnap délelőtti gála meccs közben, amelyen egykori csapattársa, Harsányi Gergely (179-szeres válogatott, 2-szeres olimpikon, olimpiai 4.) játszott. Tóth Ádámmal (a Budakalász válogatott jobbszélsője) és Vadkerti Attilával (124-szeres válogatott, olimpiai 4.) alkották az Indoor válogatottat, kihívóik a világbajnoki dobogós strandkézilabdázók, Zakics Bence, John András és Hajdú Péter voltak, akik pályafutásuk legnagyobb februári sikerüket érték el a győzelmükkel.
A bronzmeccset épp a Góbék legyőzői játszhatták, három rendkívül szoros szett végén az oroszok ünnepelhettek.
Amolyan keccses Face Team bemutató után következett a finálé, a magyarok másodszor kerültek szembe a szerbekkel. Lassabb kezdés után hamar magára találtak a magyar fiúk és folyamatosan vették át a játék irányítását. A szerbek próbálták nyomás alá helyezni a hazaiakat, jókor kérték ki a duplapontos játékot, Radakovics lövései pedig rendre a tribünre pattantak, de Pálosék megtalálták az ellenszerét, Zöldy állt be a háló mellé blokkolni, amivel sikerült is megzavarni a szerb lövőt, a második szettre már Széles is oda tette magát, így mondhatni fölényesen (veretlenül) nyerték a sportág első világbajnokságát.
„Nagyon jó érzés világbajnoknak lenni. Ráadásul nem úgy léptünk pályára a fináléban, hogy mi vagyunk az esélyesek. Apróságok döntöttek ma, hiszen hiába kezdtük jól a meccset volt, hogy nekünk kellett futni az eredmény után. Az egyik szerb előnynél változtattunk a védekezésünkben és ennek meglett a gyümölcse az utolsó játszmában. Reméljük, hogy ez sokat fog számítani a sportág magyarországi népszerűsítésében is. Örültünk neki, hogy ennyien kijöttek, mert fantasztikus hangulatban játszhattunk. Elképesztően jó volt a szervezés is, ötletes volt a helyszín, nagyon jó érzéssel zárjuk a hétvégét” mondta Széles László, a világbajnok csapat játékosa