Nem lacafacáznak bemelegítő tervezetekkel, egyből a közepébe csapnak a lecsónak a csütörtöki rendes havi tanácsülésen, ugyanis ismét nekilátnak a Szejkefürdő víz és szennyvízhálózatának a befejezésének. Az építkezési engedély megszerzése érdekében elfogadják a beavatkozási munkálatok gazdasági-technikai mutatóit, derül ki a szerkesztőségünknek elküldött határozattervezetekből, melyek mellékletéből szemlézünk ezúttal, némi muzsika társaságában.
Költségvetés-módosítás és a második negyedévi zárszámadás lesz még napirenden az elején a fontosabb anyagi jellegű témák között, melyek elfogadása emlékeink szerint vagy sikerül, vagy nem az utóbbi időszakban, de inkább nem.
Gyerünk a moziba be!
Négy új állás létrehozását kérte az Udvarhely Néptáncműhely: egy ügyvezetőre lesz szükségük, hogy az ügykezelésükbe adott régi mozi épületének felújítását, illetve később a karbantartását felügyelje. Hangosítói és művészeti referens állást is létesítenek, utóbbinál megemlítik, hogy annál is inkább szükséges az alkalmazása, hogy az épületfelújítás után olyan új tevékenységeket is bevezetnek, mint például a művészfilmek vetítése.
Takarítót is kell alkalmazni, jelenleg ezt a tevékenységet külsős céggel végeztetik, ami költséges meg nehézkes a szervezése. A négy munkatárs összesen 23 ezer lejbe kerül havonta, ami idén, az utolsó negyedévben 69 ezret tesz ki, olvasható még a határozattervezetben.
Kibelezett kőbányák üregében
Két kataszteri dokumentációs ügy is lesz napirenden. A Villanytelep utca 15. szám alatti ingatlant visszakérte a tulajdonosa, csakhogy az a terület három különálló telekkönyvi számmal rendelkezik, és jelenleg külön tulajdonosai vannak, mint például a Roseal Rt., mely a régi bölcsőde épületét visszakapta, a Villanytelepi napközi területét birtokló önkormányzat stb. Bonyolult ügy, a lényeg az, hogy kataszteri dokumentációt kell készíteni, erről dönt a tanács csütörtökön.
A kadicsfalvi zónában található Danczoldal dűlő kataszteri dokumentációját sajátítják és fogadják el, tulajdonképpen három részre osztanak a telekkönyben egy több mint tízezer négyzetméteres, a város magántulajdonában álló területet, melyen bizonyos Tamás Dezső és neje építményei találhatók, olvasható a határozattervezetben.
Nem kell félni, nem fog fájni
Ingyenes használatba adják 20 évre a Tompa László utca 67. szám alatti ingatlant a Hargita Megyei Vöröskeresztnek.
Mivel ősszel, október 1-jétől hozzálátnak a régi fogászati klinika felújításához a Villanytelep utca 2. szám alatt, a benne zajló tevékenységeket fel kell függeszteni a munkálatok várhatóan egy évig tartó időszakára. Ezért a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság számára egy másik ingatlant adnak ingyenes használatba az említett periódusra, mégpedig a Budvár utca 2. szám alatt.
Egy másik határozattal pedig erre az időre felfüggesztik a Villanytelep utcai ingatlan használatára vonatkozó, jelenleg érvényben levő szerződést. És ugyanezt a műveletsort végrehajtják a Hargita Megyei Mozgássérültek Egyesülete esetében.
Van még a papírmunkából. Módosítják az ügykezelési szerződést a Csillagvár napközivel, az Orbán Balázs iskolával és a városi kórházzal. Kijavítanak egy régebbi tévedést, a biztosításkötés ezentúl nem az épületeket ügykezelő intézmények, hanem a tulajdonos önkormányzat dolga lesz.
Eladó, kiadó most, szívem!
Kiegészítik és módosítják a faanyag-értékesítéssel kapcsolatos rendelkezéseket az idei évre.
Nyílt liciten meghirdetik hét iroda bérbevételi lehetőségét civil szervezetek számára a Kossuth Lajos utca 20. szám alatti Civil Központban. A licit szeptember 6-án 9 órától lesz és 5 évre lehet bérelni a kb. 18 négyzetméteres irodákat 2,07 euró/négyzetméteres kikiáltási áron. Szeptember 5-ig lehet a jelentkezési dokumentációt leadni a városházán, olvasható a határozattervezet mellékletében.
Merre tovább, melyik úton?
Közvagyonba vesznek egy területet a Széldomb utcában, hogy később közterületet hozzanak létre rajta. A Kamilla utcában gázvezetéket bővítenének, a Tó utcában elektromos vezetéket, ezért átadják a használati jogot és szolgalmat a szolgáltatónak.
Izgalmas fejezethez érkeztünk. Csodálatos virágcsokrot tudnánk kötni, ha Székelyudvarhely kortárs utcaneveit összegyűjtenénk: Nárciszrét, Menta, Tulipán, Kamilla, és legújabban Pitypang kerülne bele a régi, tősgyökeres Rózsa utca mellé, természetesen. A románul Păpădiei, magyarul Pitypang utcanevet akkor kell bemondani a taxisoknak, ha a Kereszvápa környékére utaznánk.
De nem csak azért izgalmas ez a fejezet, mert egy új utcával gazdagodik a városkép. Hanem azért is, mert a régiek is megújulnak: a Szombatfalva városrészben található Mihai Eminescu teljes körű felújítására és a Dózsa György utca modernizálására vonatkozó beruházás gazdasági-technikai tanulmányait, mutatóit fogadják el.
Két játszótér is felújulhat, a Téglavetők és a Virradat bejáratban találhatók területrendezéséről szavaznak a tanácsosok. A hulladékudvar létesítésének technikai-gazdasági mutatói és az Orbán Balázs Általános Iskola energetikai felújítása is kézemelésre vár.
Nem jöttél túl korán, nem kezdtünk nagyon bele
Régi projekteket hagytak a lista végére: a Bányai iskola és a Székelytámadt vár felújítását, valamint a Cserehát területrendezését (Csillagvizsgáló) érintő projektek II. szakasza, illetve befejezése, a szükséges költségek biztosítása maradt hátra.
Mi ott leszünk csütörtök reggel 9 órától a tanácsülésen a Szent István teremben.