Horváth Edit zongoraművész és ifj. Zerkula György hegedűművész kamarazenei koncertjére várnak pénteken, szeptember 16-án délután 18 órától a Szent István teremben a Székelyföldi Filharmónia szervezésében. A közönség L.v. Beethoven, I. Sztravinszkij, Sz. Prokofjev műveket hallhat majd a kamarazenei koncerten.
Jegyeket elővételben a művelődési ház pénztáránál vagy a helyszínen lehet vásárolni.
Zerkula György 1986-ban, egy régi zenei tradícióra visszatekintő családban született, Székelyudvarhelyen. Zenei képzését hat évesen kezdte a város zeneiskolájában. Már kisgyerekként sikeresen szerepelt különböző nemzeti versenyeken, 1999-ben a nyíregyházi Pro Archi Fesztiválon mint kiemelkedő szólista elnyerte a zsűri különdíját, a közönségdíjat, ugyanakkor meghívást kapott az Európai Ifjúsági Zenekarba (YMISO) Olaszországba, ahol 2004-ig rendszeresen részt vett. 2002-től a budapesti Bartók Béla Zenekonzervatóriumban tanult Czettner Vera hegedűosztályában. 2005 és 2009 között tanulmányait Stuller Gyula osztályában a Conservatoire de Lausanne site Fribourg-ban, Svájcban folytatta, ahol kitüntetéssel szerzett tanári diplomát. 2011 nyarán ugyancsak kitüntetéssel kapja meg előadóművészi diplomáját (MA Music Performance)a Berni Művészeti Főiskolán, Bartlomiej Niziol növendékeként. Több neves zeneoktató mesterkurzusán vett részt. Zerkula György rendszeresen ad koncerteket, szonátaesteket, kamarazenei esteket Erdélyben, Magyarországon és Svájcban. Szólistaként fellépett a budapesti MÁV Szimfonikus Zenekarral, Takács Nagy Gábor vezénylete alatt, a svájci Neues Zürcher Orchesterrel, az Erdélyi Kárpátmedencei Fesztiválzenekarral és a Székelyföldi Filharmóniával. 2008-ban elnyerte a Ruha István nemzetközi hegedűverseny II. „ ex aequo“ díját. Kiváló tehetségét ösztöndíjjal méltatta a Fondation Clara Messagere-Eleonore Pieters (2005-2008), a Fondation Lalive, Genf (2006-2009), a Schweizerische Interpretenstiftung (2010) és a Stiftung Lyra (2010) is. Tagja a Manuel vonósnégyesnek és a L’ Esprit des Cordes triónak. Rendszeresen tart szonátaesteket Taeko Szedlák-Oshima, Etienne Murith, Horváth Edit társaságában. 2012 óta a Berni Szimfonikus zenekar tagja.
Horváth Edit zongoraművésznő Marosvásárhelyen született, a helyi Művészeti Líceumban érettségizett Szőnyi Zoltán osztályában. Már ezekben az években megmutatkozott tehetsége, minden évben színpadra lépve a filharmónia zenekarának kíséretével. A kolozsvári Gh. Dima Zeneakadémián diplomázott zongora szakon, Adriana Bera tanárnő osztályában. Ezt követően 1996-1997-ben ösztöndíjasa volt az Európai Mozart Akadémiának Varsóban, melynek keretében lehetősége volt világszínvonalú mesterekkel dolgozni és nemzetközi fesztiválokon kamaraegyüttesekben fellépni. Számos mesterkurzuson vett részt Robert Levin, Pierre Laurant Aimard, Rohmann Imre, David Ward, Arcadii Sevidov, Gérard Frémy, Vassily Lobanov, Kiss Gyula, Gabriel Amiraş, Aurèle Nicolé, Vassily Lobanov, Alexander Satz, Pnina Salzmann, Sergiu Luca, Michel Lethiec, Grigori Zhyslin, Sara Laimon, Heidi Litschauer és Takács-Nagy Gábor irányításával. Szólóesteket és kamarakoncerteket tartott az országban és külföldön (Lengyelország, Csehország, Bulgária, Makedónia, Magyarország), szólistaként fellépett a marosvásárhelyi, kolozsvári, nagyváradi és szebeni filharmóniák zenekarával. Rangos nemzetközi fesztiválok meghívott előadója volt hazánkban és külföldön egyaránt. Előadóművészi verseny-teljesítményei közül említésre méltó a marosvásárhelyi, szófiai és brémai nemzetközi versenyeken való részvételét, valamint díjazottja volt az 1994-es kolozsvári Mozart versenynek és a 2009-es bukaresti Magyar Zene Fesztiválnak. Doktori tézisét , melyben Joseph Haydn zongoraműveit tanulmányozta, 2010-ben védte meg. Jelenleg docens a kolozsvári Zeneakadémia zongora tanszékén.