Négy volt a különbség, 15 perc hátra, úgy tűnt, nem lehet baj

Fotó: GÁL ELŐD

Nagyon nagy lépést tehetett a feljutásért a Székelyudvarhelyi Városi Sportklub felnőtt férfi kézilabdacsapata a másodosztályos bajnokságban, amennyiben pénteken, április elsején megveri riválisát, a Fogarasi VSK-t. Ennek tudatában kezdte meg péntek délután a találkozót a kapitányát, Komporály Attilát sérülés miatt nélkülöző együttes. Nem lesz egyszerű, ezt is tudhattuk, hiszen a rájátszásban az első helyen álló VSK-t üldöző Fogaras korábban már megverte Sipos Lóránt csapatát.

Ez nem ijesztette meg azonban a házigazdákat, akik Csibi Hunor gólja révén hamar megszerezték a vezetést, majd Fekete hetesével növelték is az előnyt, de a játék alakulásához a vendégeknek is volt néhány szavuk. Míg az udvarhelyiek részéről majdnem mindenki betalált – Kónya, Ferenczi és Katona is meglőtte a maga gólját –, Fogaras nem engedte el őket két gólnál többel. Hiába, hogy az udvarhelyi védelem is nagyon jól működött, ha nem éppen Jére sáncolt egy átlövést, akkor Orbán Szilárd mutatott be egy bravúrt a kapuban.

Állandósulni látszott a kétgólos különbség, és a huszadik percben egy újabb gyorsindítás után egy újabb Kónya gól, az ötödik révén három, majd Hadnagy két indítása után hirtelen néggyel, majd öttel lépett el a VSK, jött is a fogarasi időkérés. Ezt egy-egy értékesített hetes követte mindkét oldalon, mielőtt a fogarasiak elkezdtek felzárkózni 5 perccel a vége előtt, és fogyni kezdett az előny. Az is nehezítette az udvarhelyiek dolgát, hogy egy megkérdőjelezhető esetnél Csibit két percre kiállították a bírók. Közben a vendégek két gólra zárkóztak fel, így 4 perccel a félidő vége előtt, Sipos is jónak látta időt kérni.

Az időkérés után azonban az emberhátrányban játszó, kapusát mezőnyjátékosra cserélő VSK eladta a labdát, és egy üres kapus találattal egy gólra kapaszkodtak fel a vendégek, míg az udvarhelyieknek semmi nem jött össze, Tófalvi Krisztián üresre játszva kapufára dobta a ziccert, majd a következő támadásnál rálépett a hatosra, ezért a bírók elvették a hazaiaktól a labdát. Kihasználva ezt, ki is egyenlített Fogaras. Volt még egy lehetősége a hazaiaknak, Ferenczi Tófalvit találta üresen, neki az önbizalmának is jót tett volna a szünet előtti gól, de bravúrral védett a fogarasi kapus, így 14-14 állt az eredményjelzőn a félidőt jelző sípszó pillanatában.

A második félidő fogarasi támadással és fogarasi találattal indult, a frissen beálló Jobb Lőrinc tehetetlen volt, így először vezettek a meccsen a vendégek. Pillanatok alatt megpróbálták letörni a szarvukat az udvarhelyiek. Katona bivalyerős bombájával, majd Csibi gyorsindításból dobott góljával közönsége örömére ismét vezetett a VSK. A kritikus pillanatokban Jobb Lőrinc egy kivédett hetessel tette hozzá a magáét csapata dominanciájához, míg a túloldalon Fekete kíméletlenül bevágta a hetest, hárommal vezetett már a VSK, amikor Jobb újabb bravúrokat mutatott be a kapuban.

Nagyon megizzadt a következő góljának megszerzésével a vendégcsapat, de ahogy ez sikerült, Kónya válaszolt is rá a túloldalon, majd Tăuțean is megszerezte első gólját, négy volt a különbség, 15 perc hátra, úgy tűnt, nem lehet baj.

És nem is lett, Fekete és Kónya meccse volt ez, kettejük góljaival tartotta előnyét a csapat, miközben közeledtünk a mérkőzés hajrájához, és megjött a közönség hangja is. Tíz perccel a vége előtt még időt kért a fogarasiak vezetőedzője, hogy csapata utolsó energiáit mozgósítsa. Azonban, ahogy visszatértek a pályára az önkívületi állapotban védő Jobb ismét hárított egy nagyot, és pár perccel a lefújás előtt hét gól is volt a VSK előnye. Innen már nem volt visszaút a vendégeknek, még ha két üres kapura dobott góllal picit közelebb is tudtak zárkózni, az udvarhelyiek ezekre is válaszoltak.

A végén még Sipos Lóránt a fiataloknak is lehetőséget adhatott a magabiztos előny miatt, 32-25-re nyert a Városi Sportklub, óriási lépést téve ezzel a feljutásért. A csapat a következő, tizenegyedik fordulóban a bajnokság második helyén álló Resica vendége lesz a székleyudvarhelyi csapat. A jó eséllyel a bajnoki címről döntő mérkőzést április 8-án, pénteken rendezik.