Így búcsúztak asztaliteniszezőink a Bajnokok Ligájától

Gálfi Árpád polgármester is a helyszínen tekintette meg a találkozót. Fotók: GÁL ELŐD

Kedden, szeptember 14-én zárultak az idei az Asztalitenisz Bajnokok Ligája A csoportjának küzdelmei a székelyudvarhelyi sportcsarnokban. A házigazda Székelyudvarhelyi Asztalitenisz Klub ellenfele a továbbjutást már korábban kivívó spanyolországi csapat, a CTT Borges volt. Az udvarhelyiek tét nélkül várhatták a mérkőzést, hiszen az már előző este, a portugál GDCS Juncal ellen eldőlt, hogy nem jutnak tovább a csoportból és az Európa Kupában folytatják idei szereplésüket.

Elsőként a portugálok ellen parádézó új igazolás, Lucian Munteanu játszott Alberto Lillo ellen, és ugyan mindegyik szett kiélezett volt, utóbbi mindhármat behúzva szerezte meg a vezetést a vendégeknek (0-1).

Ezután György Szilárd következett Joao Masip ellen. Az udvarhelyi asztaliteniszező jól kezdte a párharcot, 6-1-es vezetésnél azonban Masip elkezdett kapaszkodni, és meg is nyerte a szorossá alakuló első játszmát, majd a másodikat is. Szilárd ezután összeszedte magát, és két szoros játszmát is behúzott, így rövidítés következett, azt azonban 6-3 arányban elveszítette, ezzel a katalán klub a második párharcot is megnyerte (0-2).

Sebastian Loso a meccsben maradásért játszhatott Marc Duran ellen, és az első szettet megnyerve életben tartotta az esélyeket. A második játszma nagyon szoros állást hozott, 10-8-ról egyenlített Loso, és meg sem álltak 20-18-ig, sajnos ellenfele javára alakult így az állás. Duran az ezt követő két szettet is behúzta, így a CTT Borges 3-0 arányban verte meg az udvarhelyi csapatot, és csoportelsőként jut tovább a következő körbe. A Székelyudvarhelyi Asztalitenisz Klub nem búcsúzik az európai kupaszerepléstől, a második számú kontensviadalban, az Európa Kupában lesznek érdekeltek.