Hazai környezetben nyert a Szejke SK

Sorozatban hatodszor nyert hazai pályán a Szejke SK.
Fotók: Sinka-Király Levente

A Tordai Potaissa II. együttesét fogadta szombaton késő délután a Székelyudvarhelyi Szejke SK a román férfi kézilabda A-osztály D csoportja tizenkettedik fordulójának mérkőzésén.

Az első találatot a vendégek szerezték, de három perc alatt már fordítani tudott a hazai együttes, és magabiztosan vezetett az első húsz percben. Ekkor tört meg egy picit a lendület, a 21-ik minutumban a vendégek feljöttek egy gólra (12–11) . Sipos Lóránt kikérte idejét, ami megadta a további lendületet a csapatnak. Félidőben néggyel vezetett a Szejke (19–15).

A második részben is magabiztosan játszott az udvarhelyi csapat, a tordaiak csak kapaszkodni tudtak a Szejke után. Az öt-hat gólos különbség mindig megvolt a két együttes közt. Az utolsó tíz percre már csak egy kérdés maradt: mennyivel nyerik a mérkőzést az udvarhelyiek. Ebből végül tíz lett, 42–32-es sikerével a Szejke SK megszerezte a három pontot, és ideiglenesen ismét a bajnoki tabella élére ugrott.

Férfi kézilabda A-osztályos bajnokság, D-csoport, 12. forduló

Székelyudvarhelyi Szejke SK–Tordai Potaissa II. 42–32 (19–15)

Székelyudvarhelyi sportcsarnok, 1000 néző. Vezették: Adrian Nacu és Adrian Rucoi (Marosvásárhely).

Szejke SK: Orbán Sz. (7 védés / 16 kapott gól) – Buguleț 5, Komporály 5 (2), Pál 1, Fekete 5, Orbán Levente 2, Jére 6. Csere: Jobb (7/16) – Kónya 3, Tăuțean 5, Kopacz, Szász Előd 4, Daninfeld 1, Lőrinczi, Palatka 1, Gáspár 2 (1). Vezetőedző: Sipos Lóránt.