Az udvarhelyiek nyerték a rangadót

Nagy csatában az ötödik hazai győzelmét szerezte meg a Szejke SK.
Fotók: Sinka-Király Levente

Szombaton este teltház előtt a Segesvári VSK-t fogadta a székelyudvarhelyi Szejke SK a kézilabda A osztály D csoportjának kilencedik fordulójában. A találkozó tétje az udvarhelyieknek az első hely megtartása volt, a segesváriaknak annak megszerzése. Kettejüket mindössze egy pont választotta el a mérkőzés előtt.

A csapatok bevonulása előtt egy szép jelenetnek lehettek tanúi a csarnokba kilátogató szurkolók. Egy fiatal pár érkezett a lelátó első soraiba, Ágnes és Csongor, akik néhány perc múlva jegyespárként foglalták el helyüket a lelátón, ezer ember gratulációját fogadva.

A segesváriakat mintegy hatvan szurkolójuk kísérte el erre a találkozóra, végig sportszerűen buzdítva kedvenceiket.

Jobban kezdtek a Maros megyeiek, néhány perccel a kezdés után 3–1-re vezettek. Öt percnyi játék után kezdte átvenni az irányítást a Szejke SK, a tízedik percben két gólos előnyben voltak már (6–4). Erőszakosan játszott mindkét együttes, az egy-két gólos előnyt azonban az első félidő hajráig tartani tudta a Szejke. A játékrész utolsó három percére azonban megtorpantak Sipos Lóránt tanítványai, több hibát vétettek, amit büntettek a vendégek. Három gólos előnyt kovácsoltak a harmincadik perc végére, 11–14 állt az eredményjelzőn.

A második félidőre határozottabban állt fel a hazai csapat. Gyorsan jött az egyenlítés, majd a vezetés megszerzése is. Jobb váltotta a kapuban Orbán Leventét, és néhány perc alatt több segesvári lövést is hárított. A másik oldalon Daninfeld góljaival a Szejke SK vissza vette a vezetést tíz percnyi játék után.
Fej-fej mellett haladtak a csapatok, az utolsó tíz percnyi játék döntetlenről kezdődött (21–21).

A végjáték a hazaiknak sikerült jobban. Igaz, két perccel a végső sípszó előtt a vendégek az egyenlítésért támadhattak, de az udvarhelyi szurkolók legnagyobb örömére elrontották a befejezést. A Szejke pedig büntetett, és végül három góllal, 27–24 -re nyerte meg a talákozót.

Legközelebb idegenben, a Nagybányai Minaur II. otthonában lép pályára a Szejke SK. Az idei év utolsó találkozóját pénteken 16 órakor rendezik.

Kézilabda A osztály, D csoport, 9. forduló

Székelyudvarhelyi Szejke SK–Segesvári VSK 27–24 (11–14)

Szejke SK: Orbán Sz. (5 védés / 12 kapott gól) – Buguleț 1, Komporály 8, Kopacz, Orbán L. 6 (6), Szász Előd, Jére 2. Csere: Jobb (5 /12) – Pál Szilárd 2, Kónya, Lázár 2, Lőrinczi. Vezetőedző: Sipos Lóránt.

Segesvári VSK: Seieșan (5/16) – Nuțu 4, Căpățână 9, Pop 1, Sîncelean 4 (1), Răduț, Santeiu 1. Csere: Costin (3/11) – Barb, Solcanu, Cristea 2, Irimia 3, Chiorean. Vezetőedző: Sorin Mureșan.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–3, 10. p.: 5-4, 17. p.: 7–4, 23. p.: 9-8, 29. p.: 11–12, 38. p.: 16–15, 42. p.: 18–17, 52. p.: 22–21, 59. p.: 26–24.

Kiállítások: 2, illetve 10 perc.

Hétméteresek: 7/6 ill. 1/1.