A legkisebbek kezdték meg a megyei bajnokságot

Toró Dávid, Gelei Nimród, Sárkány Levente, Paizs Ákos, fotó: a Székelyudvarhelyi Asztalitenisz Klub.

Elkezdődött az idei Hargita megyei asztalitenisz bajnokság a legkisebb korosztály, az U10-esek mérkőzéseivel. A dobogóra az idei román U10-es székelyudvarhelyi bajnokcsapat tagjai állhattak fel – 1972 óta először nyert Ezüstütőt Udvarhely –, a jelenlegi román ranglistát vezető Toró Dávid magabiztosan nyerte a versenyt – írják a Dávidot is foglalkoztató Székelyudvarhelyi Asztalitenisz Klub oldalán.

Dávid nevével nem először találkozunk, mi is beszámoltunk róla, hogy számolnak vele korosztálya legjobbjai közt az országban, a nagyobb korosztályokban is folyton dobogós helyezéseket ér el, sőt, felnőtt versenyeken is láthattuk már elindulni.

A megyei bajnokság második helyéért Sárkány Levente és Paizs Ákos csatázott, utóbbi nyerte mérkőzésüket 3-2 arányban. A dobogó harmadik fokára még Sárkány Leventéhez csatlakozott a két évvel kisebb Gelei Nimród is. A héten folytatódik a megyei bajnokság, több kategóriában bajnokot avatnak.