0-2-ről jött vissza Dávid a döntőben

Fotó: a Román Asztalitenisz Szövetség Facebook-oldala

0-2-ről jött vissza Dávid a döntőben a kolozsvári Pop ellen, és megérdemelten hódította el az U13-as Román Kupa bajnoki címét – számol be Facebook-oldalán az Iskolás Sportklub ifjú asztaliteniszezőjének, Toró Dávidnak az edzője, György István.

Az elején kicsit megilletődve játszott válogatott társa ellen, de a második szettet követően sikerült rátenni egy lapáttal és egyre gyorsabb, akaratát ráerőltető játékot produkálva nyerte az idei első országos tornát – áll az edző bejegyzésében.

Az 13 és 11 év alattiak Román Kupa döntőjét a székelyudvarhelyi sportcsarnokban rendezték február 2-4. között. Az U13-ban az udvarhelyi fiatal győzelmével érvényesült a papírforma, mögötte Alexandru Pop, Vlad Ionescu és Andrei Badescu végzett. A lányok versenyében az aradi Maia Madar győzött. Az U11-es korosztály fiúversenyét Matei Nita, a lányokét Adriana Ivan nyerte.