Vizesárok vezetett az ezüstig

Nagy Elemér a második pozicíóban, fotó: személyes archívuma

Bukarestben rendezte meg a Román Atlétika Szövetség az országos veterán bajnokságot, amely 35 évesnél idősebb, igazolt sportolóknak van kiírva és amelyen a székelyszentkirályi Szent István Általános Iskola testnevelés tanára, Nagy Elemér is részt vett.

A szeptember 25-én és 26-án rendezett versenyen, ahogy minden masztersz versenyen, a versenyszámokat korcsoportonként díjazzák ötévenkénti bontásban.

A bajnokságon 157 versenyző állt rajthoz különböző technikai, sprint, közép- és hosszútávfutó próbákban, Nagy a 3000 méteres akadályversenyben, és az 1500 méteres síkfutásban volt érdekelt. A 3000-es versenyszámban 35 akadályon, köztük hét vizesárkon kellett túljutni, ami remekül sikerült a testnevelés tanárnak, hét másodperccel maradt el tavalyi Balkán-bajnokságon elért idejétől – ahol aranyérmet szerzett – és végül 12 perc 21 másodperces idejével a második helyen ért célba. 1500 méteres síkfutásban egy ötödik helyet sikerült megcsípnie.