Végig kapaszkodott az FK, de nem sikerült pontot rabolni

Vasárnap tizenhat órától Déván rendezték meg a Futsal Klub Székelyudvarhely első igazi erőpróbáját. Az FK és a hazai Autobergamo is veretlenül várta az összecsapást, valószínűleg ennek is tudható be a meccs elejét jellemző tapogatózás. A vezetést aztán a hazaiak szerezték meg, de Kedei hamar egyenlített, ezt két udvarhelyi öngól követte, viszont még ezután is sikerült szépíteni, és visszakapaszkodni. 3-2-es állásnál járt le az első félidő.

A második a dévaiak mezőnyfölényével kezdődött, hamar rá is pakoltak kettőt az előnyükre, előbb 5-2, majd 6-3 volt az állás, mielőtt Balázsi kétszer is megvillant és 6-5-re módosította az eredményt. A végjátékban egy időkérés után ismét a dévaiak lőttek gólt, amire hiába volt válasza az FK-nak, 7-6-ra nyert a rivális Autobergamo.

Miután a címvédő Galac otthon megverte Buzăut, az FK a tabella harmadik helyére csúszott vissza, de ez hamar változhat, hiszen éppen a listavezető galaciakat fogadják szombaton, október 23-án 18 órától a sportcsarnokban.

Kiemelt fotó: Futsal Klub Székelyudvarhely Facebook-oldala