Sok negatív eredményt a székelykeresztúri betegeknek!

Te is azt hitted, hogy a székelykeresztúri kórház az udvarhelyi raktárhelyisége, ahova elviszik azokat a dolgokat és betegeket, amelyek „idefel” nem férnek? Egy hely, egy intézmény, amit elfelejtettek bezárni és megszüntetni? Lakathiány miatt. Vagy egyáltalán nem is tudtál róla, hogy van „odale” is kórház? Hát ja. Ezért döbbentünk és örültünk meg, amikor Faluvégi-Bartha Noémi rádiós kolléganő levelét megkaptuk.

Meghívott az új készülékek átadására, amelyeket a helyi közösség adományaiból vásárolt a Keresztúri Vállalkozói és Közösségi Alap és adományozott kórháznak. Ezt nem hagyhatjuk ki. Félre péntek esti szieszta, fejből fáradtan kibambulás, félre a közelgő hétfő miatti korai bú!

Autóba pattantunk és meg sem álltunk a kisvárosig, ami nem csak abban jeleskedik, hogy a pici lakosságszám ellenére két gimnázium és egy szakközépiskola otthona, valamint jó eséllyel itt üldögélhetett életében utoljára körtefa alatt Petőfi Sándor, hanem abban is, hogy igyekszik.

fotó: Soós Róbert

A kibővített Centrál Bisztróban péntek este egyáltalán nem volt kisvárosi a hangulat. Pezsgőbe, svédasztalba, köröttük ünneplőbe öltözött emberekbe és a várthoz képest nagy politikusi népsűrűségbe toppantunk.

A KVKA, azaz a Keresztúri Vállalkozói és Közösségi Alap 10 hónapja nekifogott, hogy a városi kórház új szekcióvezetőjének kérésére adományokat gyűjtsön egy ultrahangkészülékre. Szeptemberig annyi adomány gyűlt össze, hogy nem csak ultrahangra, hanem sterilizálóra és minilaborra is elég lett, és most az adományozók és a felhasználók gyűltek össze megünnepelni a sikert.

Drága-e a mentőmellény?

tette fel a kérdést nyitóbeszédében Buzogány Attila adományozó, a KVKA egyik tagja. Feleségével és kislányával tavasszal egy horgászkiállításon voltak Bukarestben, kezdi mesélni. Az egyik standnál az átlagosnál drágább mentőmellényeket mutattak be.

Kiderült, hogy azért drágábbak, mert modernebbek a többi verziónál, sűrített levegővel működnek és nem zavaró a viseletük. A reklámplakátjukon két kép volt látható: az egyiken két férfi pecázott egy csónakban, mentőmellényt viselve, a másikon öt holttest hevert a folyóparton, a hatodikat a tűzoltók keresték.

A plakát szövege: Szerinted is drága egy mentőmellény? Hatásos volt a reklám, a Buzogány család rögtön hármat szerzett be. „Mennyit ér ma egy mentőmellény, az itt ünnepelő kórházi dolgozók alázatos munkája? Mennyit ér ma ez a három készülék?” – tette fel a költői kérdést a vállalkozó.

fotó: Soós Róbert

„Ezekre a kérdésekre nem a tragédiák megtörténte után kell válaszolnunk, hanem ma és minden nap, amikor tehetünk valamit annak érdekében, hogy jobbá varázsoljuk városunkat, megyénket, országunkat, világunkat” – felelte is meg.

Beszédéből azt is megtudhattuk, hogy közel 150 magán- és jogi személy adományából gyűlt össze a három készülék ára, ebből egy nagyobb adományozó volt, aki 25 ezer lejjel járult hozzá a keresztúri kórház fejlődéséhez. Névtelenséget kér az illető, de Buzogány annyit elárult, hogy ugyanez a személy a járvány alatt ugyancsak mélyen a zsebébe nyúlt, és amikor a kormányok közelharcot vívtak a lélegeztetőgépekért, ő adományozott egyet a székelyudvarhelyi kórháznak.

A kórházmenedzserre tekintgetve

Nagy Gyula, a székelyudvarhelyi kórház menedzsere is elismerően és köszönettel fordult a vállalkozókhoz.

A cikk az előfizetőink számára folytatódik!

Ne maradj le a végéről! Már havi 15 lejért elolvashatod a cikkeink legjavát. Fektess be te is a szabadságba!