Salak, aszfalt, vagy hegy, Nagy Elemérnek mindegy

Fotó: NAGY ELEMÉR személyes archívuma

Országos, veteránoknak kiírt hegyifutó bajnokságot rendeztek április 16-án közel 100 résztvevővel a Prahova megyei Vărbilăuban. A veterán bajnokságon 35 évnél idősebb, igazolt sportolók vehettek részt, köztük a székelyszentkirályi Szent István Általános Iskola testnevelés tanára, Nagy Elemér is.

A korcsoportok 5 évenkénti bontásban vannak, Nagy Elemér a 45 és 50 közötti korkategóriában indult, és egy 8,6 kilométeres távot kellett teljesítenie. „Inkább az 500 méteres szintkülönbség növelte a verseny nehézségi fokát, mint a táv hossza. Ezt soknak számít egy ekkora távon” – vallja a testnevelő tanár, aki végül 39,25 perces idejével korcsoportjának hatodik helyén végzett. Az idő hegyi futásoknál nem releváns a versenyről versenyre különböző szintkülönbségek miatt, csupán a versenyzők egymás eredményének hasonlításánál számít, teszi hozzá.

Néhány érdekes adatot is megosztott portálunkkal futásáról: például, hogy a verseny során 141-es átlagpulzusa volt, 178 volt a maximális, míg 4,52 perc/kilométeres átlagsebességgel haladt, legnagyobb sebessége pedig 2,51 perc/kilométer volt.

Nagy Elemér a jövőben sem hagyja alább a versenyzést: elsőként a veteránok országos utcai futó bajnokságán vesz részt Bihar megyében, majd az országos szabadtéri masztersz atlétikaibajnokság következik Bukarestben, és végül szeptemberben a veteránok balkán bajnokságán készül részt venni Albániában.