Országos bajnoki ezüsttel tértek haza a triatlonosok

Harmadik alkalommal rendezték meg július 20-án azt a temesvári triatlonversenyt, amelynek féltávja az országos bajnokság is egyben, és amelyen idén is szoríthattunk udvarhelyiekért, mégpedig az Udvarhelyi Triatlon Club és Udvarhelyi Delfinek SK versenyzőiért: Sinka Zsoltért, Nemes Zoltánért és Mózes Tamásért.

A csapat, fotó: BUTI LÁSZLÓ közleménye

A féltáv során a sportolóknak 1.900 métert kellett úszni a Bega folyóban, majd 90 kilométert kerékpározni a kanyargós városi utakon és 21 kilométert futni a város szívében. A 151 benevezett sportolóból 121-en fejezték be a versenyt – számol be Buti László edző közleménye, mely szerint a versenyszervezők nagyon kietettek magukért: a frissítő pontok, az utak lezárása, a biztonság felügyelete is tökéletesre sikeredett.

De kitettek az udvarhelyi sportolók is:

Mózes Tamás korosztályában – 25 és 29 év közöttiek – ötödik helyen végzett egyéni legjobb féltávos, 4 óra 55 perc 59 másodperces idejével. Összetettben 26. lett.

Nemes Zoltán – 40 és 44 év közöttiek – idei első és egyben legjobb triatlon versenyét tudhatja magáénak 4 óra 46 perc 50 másodperces idővel, ami korosztálya hatodik helyére volt elég, ő összetettben 18. lett.

Sinka Zsolt 40 másodperccel maradt le az aranyról

Sinka Zsolt a 45 és 49 év közöttiek korosztályában állt rajthoz, és ő is egyéni csúcsot ért el: 4 óra 53 perc 22 másodperc alatt ért célba. Ez az eredmény korosztálya 27 indulójából második helyhez, azaz országos bajnoki ezüstéremhez volt elég, és alig 40 másodperccel maradt le az országos bajnoki címről. Ő összetettben a 24. helyen végzett.