Óriási meccsen maradt alul az FK, jöhet a mindent eldöntő harmadik

Fotó: GÁL ELŐD

A döntőbe jutásért mérkőzött meg a városi sportcsarnokban a Futsal Klub Székelyudvarhely a tavalyi döntős Dévai Autobergamo ellen május 8-án, hétfőn. Mivel egy párharc két megnyert mérkőzésig tart és Déván 4-1 arányban nyerni tudott az FK, egy győzelem esetén nem lett volna szükség a harmadik találkozóra, Jakab Zoltán együttese jutott volna a bajnoki döntőbe a Galaci United mellé. Ennek reményében meg is telt a csarnok, amelynek lelátója rég nem volt ennyire hangos.

Nagy iramú, indulatoktól sem mentes első tíz percet láthatott a már első perceben az „Udvarhely, Udvarhely”-et skandáló közönség. Az első és egyetlen igazán nagy helyzetet a hazaiak dolgozták ki, Balázsi Attila, akinek középre betett labdájára volt is érkező, de Voin, a kimozduló kapus jó ütemben lépett ki, és ütötte el a játékszert. Tankó Levente lövése után is kellett nyújtóznia, lábbal tolta ki a hosszú alsóra érkező labdát.

A vendégek kontrákra építkeztek, de kétszer az oldalhálóba vágták a labdát, harmadjára Balázsi ért vissza és szerzett labdát egy nagyszerű becsúszó szereléssel.

Az udvarhelyiek a félidő második felében is folyamatos nyomás alatt tarották a dévai kaput, Bálint Andor és Sasse is rászúrt 1-1 távoli lövést. Később egy ígéretes indulásnál az FK játékosa által középre gurított labdára egy dévai csúszott rá, sokak szerint kézzel szabadított fel, de a bíró sípja néma maradt, amit a közönség hatalmas búgatással fogadott.

A 16. percben aztán csak örülhettek az udvarhelyiek, Iszlai Richárd kapott egy remek indítást, a szembeérkező kapusra lőtte a labdát, ami Bálint Andor elé pattant, ő pedig messziről vágta be a hálóba. Ez aztán megtörte a gólcsendet, pontosan egy perc múlva Kedei Barna szintén egy távoli lövéssel duplázta meg az előnyt.

A huszadik percben Matei révén szépített az ekkor már kapusát is mezőnyjátékosra cserélő Déva. Matei egy beadás után fejelt Farkas kapujába, de ennél többet már nem tartogatott az első játékrész, 2-1-es előnnyel mehettek szünetre a hazaiak.

A második játékrész elején is támadóbb felfogással lépett pályára az FK, Bálint Andor „lábában volt” a harmadik hazai gól is, azonban miután fantasztikusan fordult le a rajta védekező Mateiről, centikkel hibázta el a kaput. A kihagyott udvarhelyi helyzeteknek pedig meglett a böjtje, a kontrából induló Cojocaru egyedül vezethette rá a játékszert a hazaiak kapujára, és el is pöccintette a labdát a kimozduló Farkas mellett. 17 perc volt hátra, és újra egyenlő volt az állás. És akkor is, amikor a csapatok a 33. játékpercet kezdték meg, jött is az időkérés.

A kupaktanács után nem az udvarhelyiek szája íze szerint alakultak a dolgok, alig telt el néhány másodperc, és a pályára egy korábbi sérülése után visszaálló Gavrilă egy távoli lövéssel vette be Farkas kapuját. A hazaiaknak öt perce maradt, hogy a második mérkőzésen eldöntse a továbbjutó sorsát, Jakab Zoltán is időt kért.

Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve támadott az FK, és Kedei ziccere ugyan még kimaradt, a csapatkapitány, Tankó Levente már nem hibázott közvetlen közelről, 2 perccel a lefújás előtt egyenlített ki. Lejárt a 40 perces rendes játékidő, 3-3 állt az eredményjelzőn,  következett a hosszabbítás.

A ráadás első félideje inkább a kemény játékról, mint a nagy helyzetekről marad emlékezetes. Egy dévai lehetőségnél a hosszabbítás negyedik percében Farkas és Gavrilă ütközött össze, és földön maradt az udvarhelyiek hálóőre. Még fel sem ocsúdott kapusának ápolásából a hazai csapat, amikor a bírók újraindították a játékot, és az udvarhelyi zavart kihasználva a dévaiak vezettek egy gyors akciót, amit góllal fejeztek be, 3-4-re módosult az állás.

A hosszabbítás második öt percében kitámadó hazaiak sokszor közel kerültek az egyenlítéshez, de ehelyett, egy labdaszerzés után Cojocaru lódulhatott meg, és mivel üres volt az FK kapuja – hisz hálóőrüket mezőnyjátékosra cserélve támadtak –, csak be kellett gurítania a labdát. Ugyan a lefújás előtt Bálint Andor még szépített, már nem volt több ideje Jakab Zoltán együttesének, 4-5 arányban veszítették el a találkozót.

A párharc így egy újabb, mindent eldöntő harmadik mérkőzéssel folytatódik kedden, május 9-én 17 órától a városi sportcsarnokban.