Nem volt jobb a Balkánon nála korosztályában

Fotó: NAGY ELEMÉR személyes archívuma

Szeptember utolsó hétvégéjén már 33. alkalommal rendezték meg a Masztersz Atlétikai Balkán Bajnokságot, idén a montenegrói Bar városában. A versenyen 14 nemzet 608 atlétája vett részt, köztük a Székelyudvarhelyi Városi Sportklub futója, Nagy Elemér is, a székelyszentkirályi általános iskola testneveléstanára.

Sűrűre sikeredett Elemér későnyara és koraősze, nemrégiben arról számoltunk be, hogy a svédországi világbajnokságon döntötte meg egyéni csúcsát 3.000 méteres akadályfutásban, aztán arról, hogy újra országos bajnoka lett a számnak. Nem is csoda tehát, hogy Montenegróban meglátszott a hosszú versenyszezon utáni fáradtság, de így is sikerült a régi, 11 perc 40 másodperces álomhatár alatt futnia és ez elég is volt a győzelemhez.

„Nagyon meleg volt Bar városában, de a tenger és a hegyek szépsége, amelyek a várost körülvették, enyhítették a kánikula okozta nehézségeket. A tenger csak 150 méterre volt a stadiontól” – meséli a szentkirályi testnevelőtanár.