Nem olyan tükörsima a jövő az FK-nál, mint a szezonzáró

Fotók: GÁL ELŐD

Az elsőosztályos román teremlabdarúgó-idény utolsó mérkőzését rendezték a Futsal Klub Székelyudvarhely számára kedden, május 7-én a csarnokban. Talán a diáknapoknak, talán a már elkönyvelt negyedik hely miatt, a kezdő sípszó pillanatában pangott a csarnok. Hiába, hogy nem sokan látogattak ki, a medvéket nem kellett keresni, nekik volt köszönhető, hogy volt hangja a lelátón helyet foglaló maroknyi székelynek.

Elkönyvelt negyedik?

A brazil Sasse távozása óta csupa székelyekből álló csapat a dobogó, sőt mondhatjuk, a bajnoki döntő egyik várományosaként futott neki a szezonnak, miután az előző idényben csupán Galac volt jobb náluk. Nem is történt nagy jövés-menés a két szezon között, Sasse éppen a Galachoz távozott, de hazahozta az együttes Hadnagy Istvánt Kecskemétről. Emlékszem, izgatottan vártuk a válogatott játékos első meccsét sok év után FK-mezben.

Hadnagy a szezonzárón vezéregyénisége volt a csapatnak

Jól is kezdődött minden, aztán a második fordulóban egy fájó vereségbe szaladt bele Jakab Zoltán együttese, amelyik a szünetben még 0-3-ra vezetett Deva West ellen, míg végül 5-4 lett a végeredmény, az FK játékosai lehajtott fővel vonultak az öltözőbe.

Az udvarhelyi futsal mindannyiunké

Nehéz volt, de vette az akadályokat az FK, és noha volt időszak, amikor a rájátszást érő első négy hely valamelyikének megszerzése is veszélybe került, de felállt és egyre kapaszkodott vissza a csapat a bajnoki tabellán, a szezon derekára ismét a negyedik helyen találta magát. Nagyban köszönhető ez annak a székelyudvarhelyi futsalünnepnek is – kiadták a székelyudvarhelyi futsal történetéről szóló könyvet –, amely során a csapat erődemonstrációt tartott a székely rivális ellen. Tankóék 8-1-re verték az egykori csapatkapitányunk, Mánya Szabolcs által vezetett szentgyörgyieket.

Ezután nem volt veszélyben a rájátszás, sőt az alapszakasz után még belátható távolságban volt a második helyen tanyázó Temesvár, és a harmadik Déva is. Azonban az ekkorra már erősen megtépázott – sérülésekkel is küzdő – udvarhelyieknek sorra jöttek a vereségek a play-offban.

Olyannyira, hogy az idény utolsó mérkőzéséig egyet sem sikerült nyernie az FK-nak. Így jutottunk el tehát

a kedd délutáni, Temesvár elleni szezonzáróig,

amelynek már nem volt tétje, a csapat hátránya behozhatatlan volt a harmadik helyen álló Dévához képest. A Tompea – Tankó, Iszlai, Kanyó, Hadnagy kezdősorát küldte pályára Jakab Zoltán. Bálint Andor, az udvarhelyi futsal egyik legnagyobb tehetsége a lelátón foglalt helyet, ahogy az udvarhelyi futsal egykori vezéregyénisége, Szőcs László is.

Mivel a temesvári csapat már a döntőre készült, és tét nélküli meccsre utaztak Székelyudvarhelyre, gúnyosan mondhatnánk, hogy a gyerekeket és az öregeket küldték csatába ma. Az elsőszámú csapatukból csupán egy játékos kapott helyet a keretben. Ez meg is adta a meccs alaphangját. Látszott, nem sok keresnivalójuk lesz ma a csarnokban a hazaiakkal szemben.

Valósággal záporoztak a helyzetek a vendégek kapujánál. Másodpercekkel a kezdő sípszó után Hadnagy a túloldalon üresen érkező Kanyóhoz gurított, ő azonban fölévágta. Pillanatokkal később Hadnagy maga bombázott, a kapufán csattant a lövése. Nem csak ő, Balázsi is rábikázott egy csattanósat a lécre, megkínlódtak az első góllal a hazaiak. Egészen a 11. percig kellett várni, amikor az udvarhelyiek rengeteg próbálkozása Hadnagy révén góllá érett. És éppen a szentgyörgyi meccs tudósításából idézhetnénk:

ha egy biznisz beindul…

Egy perccel később Kanyó találta szemben magát a temesvári kapussal és elgurította mellette a hosszú sarokra. Kanyó második góljára sem kellett sokat várni, már a 14. percben 3-0-ra vezetett az FK.

A 18-ikban Boga, a 19-ikben Tankó volt eredményes, utóbbi sarokkal. 5-0 arányú udvarhelyi vezetésnél jöhetett a szünet. Ez sem segített azonban rendezni a temesvári sorokat, és Kedei már a második félidő első percében növelte az előnyt, ami egyre csak nőtt.

Látszott, egyik csapat sem teszi tönkre magát, Jakab Zoltán ekkor már az ifjúsági csapat kulcsembereinek is szerepet adott, és ők meg is hálálták ezt: Popovics Erik alakította 8-0-ra az eredményt. Ekkor még próbálkoztak a szépítéssel a vendégek, egy kontrájuknál a kapuban Tompea cseréjeként pályára lépő Szabó Ervin találta magát szemben két temesvári támadóval, de nagyszerűen lépett ki és csúszott rá a labdára. A kihagyott temesvári helyzet pillanatokon belül megbosszulta magát, Kedei szerezte meg a kilencediket. Egy kérdés maradt, lesz-e tíz. Erre is volt egy csattanós válasza az FK-nak. Lett.

A 37. percben veszélyes helyről jöhetett szabadrúgással a csapat, ezt még kihagyta Hadnagy, de újabb lehetőség adódott előtte pillanatokkal később, ráfordult és hatalmas, lapos lövéssel vágta hálóba a játékszert. Aztán jött még egy és még egy. Már számolni is nehéz volt, Kedei, Boga, majd újra Hadnagy és ott tartottunk, hogy a lefújás pillanatában 14-0 állt az eredményjelzőn.

Legalább egy jó szájízzel zárjuk a bajnokságot.

Az utóbbi időben sok vereségben volt részünk, jól jött ez a győzelem. Tudtuk, hogy az ellenfél hogyan áll fel, készülnek a döntőre. Hogy mennyire sportszerű, hogy egy játékos jön el a felnőtt csapatból, azt nem az én feladatom megítélni. Mi próbáltuk komolyan venni a mai mérkőzést is – mondta el a mérkőzés után Jakab Zoltán vezetőedző, aki csalódottságáról is beszélt:

A cikk az előfizetőink számára folytatódik!

Ne maradj le a végéről! Már havi 15 lejért elolvashatod a cikkeink legjavát. Fektess be te is a szabadságba!