Nem elég, hogy feljutottak

Fotó: a SZEJKE SK Facebook-oldala

A másodosztályos bajnokság döntőjét is megnyerte vasárnap a Szejke SK a sepsiszentgyörgyi feljutási tornán, miután szombaton bejutott a bajnokság döntőjébe, és kivívta ezzel a Bölények Ligájában való indulási jogot. A vasárnapi döntőben az Alexandriai CSM volt az ellenfél.

A Teleorman megyeiek kezdtek jobban, a Szejke a hatodik percben szerezte az első gólt Kónya révén, aztán a 17. percben egyenlítettek az udvarhelyiek, majd Jére góljával át is vették a vezetést, és a félidőig három gólosra duzzasztották előnyüket.

A végére ismét szoros lett a találkozó, a Szejke játékosain kijött az a megerőltetettség, amit az okozott, hogy csupán kilenc mezőnyjátékossal játszotta végig a tornát, de amikor Alexandriának sikerült két gólra felkapaszkodni, Jobb Lőrinc az 56. percben, kettős emberhátrányban védett ki egy hetest, Kónya pedig ellenállhatatlan volt, szórta a gólokat a végjátékban is, összesen 13 gólig jutott.

A végeredmény 35-32 lett az udvarhelyieknek, ezzel idén ők voltak a másodosztályos kézilabda bajnokság legjobbjai.