Nem adták könnyen magukat a szentgyörgyiek

Amíg a VSK bajnoki és egyben feljutási rangadót játszott a csarnokban, a Székelyudvarhelyi FC néhányszáz méterrel odébb, a sétatéri stadion kifogástalannak nem nevezhető gyepén kezdte meg a harmadosztályos bajnokság rájátszását – miután megnyerte az alapszakaszt – a Sepsi OSK második számú csapata ellen péntek délután. A Kovászna megyeiek győzelem esetén 9 pontra zárkózhattak volna fel a tabellán, fordított esetben 15 lesz a különbség Udvarhely javára.

Még „fel sem sikerült venni a szagot”, éppen csak megtalálni helyemet az egyik kapu mögött, amikor a Popa – Baga, Berkeczi, Merdariu, Kilyén, Savin, Guță, Simó, Petra, Antal, Pop összeállítású SZFC gólt kap, nem is akármilyent, nyolcvan másodperc kellett ehhez a szentgyörgyieknek. Egy hazai labdavesztés után Becze a felső lécet találta el, majd a kifejelt labda a majdnem húsz méterre a kaputól álló Nistor lábára érkezett, aki mellel levette, és egy hatalmas felsőkapufás, leverős gólt lőtt (0-1).

Jól játszott az OSK is, 5-10 perc után éledezni kezdett az SZFC is, és elkezdett a másik térfélen folyni főleg a játék, de nagyobb helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Simó és Pop próbálkozott, előbbinek egy távoli lövése süvöltött felé, amiért meg is kapta Mihai Ianc vezetőedzőtől és a padon ülő Mitrától a fejmosást: „ketten voltatok egy védőre, miért lövöd el?”

A népes közönségből néhányan kicsit sem sportszerű dolgokat üvöltöttek folyamatosan, „rúgjátok a cigányokat, te”, hangzott el egy adott pillanatban, miközben a játékosok estek-keltek a sok kontaktú, fizikális csatában.

Aztán ez egy, a szentgyörgyi kapu előtti összefejelésben csúcsosodott ki, Pop fejelt össze a vendégek csapatkapitányával, Berdével, akinek felszakadt a fejbőre, majd ápolásra szorult és bekötött fejjel térhetett vissza a pályára.

A félidő hajrájában érett góllá az udvarhelyi nyomás, amikor Antal Barna egy mester indítással ugratta ki Savin Cătălint, és az udvarhelyi játékos higgadtan gurította el a labdát a vendégek kapusa, Szántó mellett (1-1).

A második félidőben majdnem a hetvenedik percig a pálya középső részén folydogált a játék 1-2 helyzetet leszámítva, amikor az első félidőben gólt szerző Savin tett be Popnak egy labdát a tizenhatoson belülre, ő átvételkor a középpálya irányában levő üres területre passzolta, majd ő is kifelé futva, fordulatból hatalmas gólt akasztott 18 méterről Szántó kapujába (2-1).

Az addig valamelyest feszülten játszó Pop ekkor felszabadult, a csereként beálló Manole egy távoli szabadrúgásból való beívelése után került elé a labda, amit kíméletlenül bevágva duplázott percekkel első gólja után (3-1).

A Sepsi OSK II elleni mérkőzés visszanézhető ide kattintva, és ha mást nem is, a gólokat ajánljuk figyelmedbe, ehhez a videóban a 36 perc 30 másodperchez, 1 óra 19 perchez, 2 óra 2 perchez, és 2 óra 5 perchez kell futtatnod.

Magabiztos előnyét már ki sem adta kezéből az SZFC, amely 3-1 arányban nyerte első mérkőzését a rájátszásban, amelyet így továbbra is vezet a második helyen álló Pucioasa előtt 7 ponttal, igaz, ők egyel kevesebbet játszottak. Ha szombaton nyer Pucioasa csapata Barcarozsnyó ellen, akkor 4 pontra zárkóznak fel.

A következő fordulóban össze is csap a két élen álló gárda, az udvarhelyiek április 9-én, szombaton fogadják a Pucioasa együttesét a sétatéri stadionban a Román Labdarúgó Szövetség előzetes menetrendje szerint.