Nekirontott esélyesebb ellenfelének az FK a bajnoki döntőben

Elkezdődött a futsal Fortuna Liga – három nyert meccsig tartó – döntője hétfő délután, amelybe nyolc év után jutott be a Futsal Klub Székelyudvarhely. Az ellenfél a tavalyi bajnok Galaci United volt, az idei alapszakasz győztese, és így az első két mérkőzés házigazdája.

Fotó: a Galați United Facebook-oldala/Sportul Illustrat

Nagyon jól kezdett az FK, nem ijedtek meg az esélyesebbnek kikiáltott házigazdájuktól. A meccs rögtön egy elcsípett labdával kezdődött, már a kezdőrúgás után az udvarhelyiek brazil légiósa, Sasse lopta el a hazaiak passzát, tört kapura, de nem találta el azt. Iszlainak is volt néhány veszélyes lövése, több alkalommal is Toniță, a galaciak válogatott kapusa kellett, hogy közbeavatkozzon. Jakab Zoltán fiataljai beszorították kapujuk elé a vendéglátóikat, és ennek hamar meg is lett az eredménye, Bálint Andor találta el jól a labdát, megszerezték a vezetést az udvarhelyiek.

Az öröm nem tartott sokáig,

Galac hátrányba kerülve rögtön letámadott, és egy szabadrúgást követően ki is egyenlített, Pelé vágta rá távolról. Egy perc sem telt el, Cireș indult el, az udvarhelyiek kapusával, Farkassal találta szemben magát, és ellőve mellette a játékszert, megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

Ez ébresztőként hatott az udvarhelyiekre, akiknek sikerült újra felvenniük, majd diktálniuk is a ritmust, ami mellesleg hatalmas volt, mindkét kapu előtt egymást követték a helyzetek. Farkasnak is közbe kellett avatkozni néhányszor, jól is tette a dolgát, míg Toniță hatalmas bravúrokat mutatott be a galaciak kapujában. Bálint Andor s Kedei Barna előtt is adódott egy-egy lehetőség, amikor szemtől szemben találták magukat vele, de mindkét esetben nagyszerűen mozdult ki a hazai hálóőr.

A tizenharmadik percben aztán a vezető góljuk megszerzése után hátrébb húzódó galaciak vezettek egy kontrát, Krstic és Dudău összejátékából megszületett a harmadik hazai gól is.

Magabiztos kétgólos előnyben a félidő végére átadták a kezdeményező szerepet a vendégeknek, és köszönte szépen, kezdeményezett is az FK, csakhogy ma nagyon nehéz volt gólt rúgni a galaciak kapusának. „A kapusok jelentik a különbséget”, mondta Toniță sokadik bravúrja után a szakkommentátor. A félidő végén továbbra is 3-1 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészre

kicsit visszavett a tempójából a meccs, szaggatottabb lett a játék, több volt a szabálytalanság. A játékerő kiegyenlítettnek tűnt, itt is, ott is adódott néhány lehetőség, de egyiket sem lehet igazán veszélyesnek nevezni. Egészen Dos Santos villanásáig, Pelé labdát szerzett, lepasszolta, megindult, visszakapta, csinált egy cselt, és lőtt, 4-1-re vezetett már Galac.

Kicsit már lélekvesztetten, de próbálkoztak még az udvarhelyiek, kapusukat is lehozva próbáltak támadni, a 30. percben éppen Toniță kapuja előtt veszélyeztettek, amikor a galaci kapus megszerezte a labdát, és saját kapujában helyezkedve az udvarhelyiek kapujába lőtt, 5-1 volt már. Az udvarhelyieknek már nem volt veszítenivalójuk, továbbra is 5 mezőnyjátékossal, kapus nélkül támadtak ki. Miklós Tamás egy jól irányzott lövéssel szépített is a 34. percben.

Tovább viszont nem sikerült zárkózni, sőt, Pelé meglőtte a harmadik gólját is, így 6-2 arányban nyerve Galac 1-0-ra vezet a három nyert meccsig tartó döntőben, amely kedden 18 órától ugyancsak a galaci Dunărea sportcsarnokban folytatódik.