Négyből négyet nyert a Szejke SK

Sikerült legyőzni a segesvári riválist.
Archív fotó: Sinka-Király Levente

Január 21. és 24. között újabb négy bajnoki találkozón lépett pályára a Szejke SK a felnőtt másodosztályos kézilabda bajnokságban. Akárcsak novemberben, a C-csoport találkozóit ismét a tordai Gheorghe Barițiu sportteremben rendezték, a mérkőzések zárt kapusak voltak, a sportolók és a stábtagok csak negatív koronavírus-teszttel léphettek be a sportcsarnokba. A Szejke SK-nál elvégzett tesztek mind negatívak lettek, így pozitív játékkedvvel várhatták a találkozókat.

A Szejke SK a C-csoport táblázatán 6 ponttal a második helyről kezdte a további pontok gyüjtögetését. A csütörtöki, első játéknapon a Nagybányai Minaur Academica volt az ellenfél. Sípos Lóránd csapatának nem okozott gondot a pontok megszerzése, tizenhárom gólos különbséggel, 38-25-ös végeredménnyel zárult a találkozó. Kónya ezen a mérkőzésen 15 gólig jutott.

Pénteken a listavezető Segesvári VSK ellen vették fel a harcot. Az udvarhelyi együttes elejétől fogva a végéig irányította a találkozót, melyet végül hat gólos különbséggel, 37-31-re húzott be. Jobb gólarányuknak köszönhetően már az első helyről várhatták az udvarhelyiek a szombati folytatást.

A Temesvári CNOPJ fiataljai sem tudtak borsot törni szombaton a Szejke SK orra alá, 36-21-es győzelemmel hangoltak a vasárnapi záró napra Komporályék, ahol Nagyvárad volt az ellenfél. Ennek a találkozónak a sorsa is hamar eldőlt. Félidőben nyolc góllal vezetett a Szejke (18-10), végül 40-24 lett a végeredmény.

A célt teljesítették az udvarhelyiek: remek formában játszva minden mérkőzésüket megnyerték, így a táblázat éléről várhatják a következő buboréktornát, amely február 19. és 21. között lesz megrendezve. A negyedik, négyfordulós torna pedig március 18. és 21. között zajlik majd le.

A Szejke SK eredményei a második buboréktornán:

Január 21., csütörtök, 18.00: Nagybányai Minaur Academica – Szejke SK 25–38 (13–20)

Január 22., péntek, 15.20: Szejke SK – Segesvári VSK 37–31 (20–10)

Január 23., szombat, 14.40: Temesvári CNOPJ – Szejke SK 21–36 (11–19)

Január 24., vasárnap, 9.30: Szejke SK – Nagyváradi VSK 40-24 (18-10)