Nagyon megverte a Vasas a bukarestieket

Fotó: GÁL ELŐD/archívum

A Románia Kupa negyeddöntőjében lépett pályára a Vasas Femina FC a Fair Play Bukarest otthonában március 27-én, szerdán. Andrási Alexandru Csabának, az udvarhelyiek edzőjének nehezítette a dolgát, hogy tíz hiányzót kellett nélkülöznie.

A Kajtár – Dávid, Szász, Geréd, Krall, Barabási, Benő, Mițur, Țabur, Vlădulescu, Marinescu összeállításban játszó Vasas nem illetődött meg, Vlădulescu góljával már a hetedik percben megszerezték a vezetést. Az első félidőre jellemző Vasas fölény az eredményen is meglátszott, Marinescu egy góllal, Țabur egy mesterhármassal járult hozzá a játékrész lefújásakor kialakult 0-5-s Vasas vezetéshez.

„Innen már csak elrontani lehet – szólt a vészmadár, de rögtön le is parittyázták” – írja a Vasas Femina Facebook oldalán a mérkőzéséről való szöveges tudósításban utalva arra, hogy nem kellett sokat várni a hatodikra se. A sérüléséből nemrég felépülő, csereként beálló Mitri Rita volt eredményes.

„A hatos szám legfeljebb a kockában jelent jó számot, de mesebelinek nem nevezhető, hisz a törpék is heten voltak. Hát hadd legyenek a gólok is ennyien, Hófehérke helyett Marinescuval: 0 – 7!” – írja a közvetítésben. Nem csak a Vasas lányok, csapatuk Facebook-oldalának kezelője is sziporkázott. A mérkőzés 0-8 arányú végeredményét Benő Krisztina állította be a hatvanadik percben.

A Vasas Femina ezzel ott a legjobb négy között a kupában a Becskereki Fortuna és az Universitatea Galați csapataihoz csatlakozva. A negyedik, Nagybányai Függetlenség és Kolozsvári Olimpia közötti negyeddöntőt szintén szerdán, 15 órától rendezik.