Mindenkit letekert Ilyés Fecó az országos bajnokin

Kaptak hideget, meleget is a terepbringások.
Fotó: Városi Sportklub

Vasárnap, szeptember 6-án negyedik alkalommal rendezték meg a Szeben megyei Balázstelkén a Movilele Blăjelului (Balázstelke halmai) elnevezésű hegyikerékpár versenyt, ahol udvarhelyi versenyzők is rajthoz álltak.

A Városi Sportklub (VSK) egyik bringása, Gáspár Lóránd elmondta: ködös, hideg reggel és a rajtszámokért való félórás sorbanállás várt rájuk Balázstelkén, ahol három versenytáv közül lehetett választani: 12 kilométeres rövid táv 320 méter szintkülönbséggel, 30 kilométeres középtáv 800 méter szintkülönbséggel, valamint a 62 kilométeres hosszú táv 1500 méter szintkülönbséggel.

Utóbbi táv egyben a román bajnokság második futama volt, amelyen a VSK színeiben versenyző Ilyés Ferenc a dobogó legfelső fokára állhatott fel 2 óra 29 perces idővel, valamint László Csongor, aki kategóriája (30-39 évesek) 14. helyén végzett 3 óra 6 perces idővel. Csongor elmondása szerint a nagy meleg ellenére különösebb holtpontok nélkül sikerült végigtekernie a 62 kilométeres távot, viszont tévedésből letért a kijelölt pályáról, ez 10 perces időveszteségbe került.

Középtávon Gelei István bizonyult kategóriája (40-49 év) leggyorsabbjának 1 óra 26 perces idővel, továbbá Szabó Apor, akinek fényképeit portálunkon is láthattad már, 1 óra 26 perccel a 17-18 évesek közt hatodik, Szakács Máte 1 óra 29 perces idővel nyolcadik a 15-16 éves korosztályban, Szaniszló Roland 1 óra 32 perccel kilencedik a huszonéveseknél, illetve Gáspár Lóránd 1 óra 38 perces idővel tizenegyedik helyen végzett a harmincas kategóriában.