Miklós Enikő vezető góljai után gödörbe került a csapat

Alexandra Pop több alkalommal is földön maradt, egyik ütközése után nem is tudta folytatni. Fotók: GÁL ELŐD

Két hét szünet után vasárnap délután folytatódott a női kézilabda másodosztály a Hargita Kézilabda Klub számára, amely a bajnokság hatodik helyén álló Nagybányát fogadta, amint lekerültek a birkózószőnyegek a csarnok padlójáról. Nagybányán, az odavágón elég jól tartották magukat Mester Zsolt tanítványai, ezúttal csak a mérkőzés elején sikerült ez nekik.

Miklós Enikő góljával a hazaiak ugyan megszerezték meg a vezetést, és a következő hét percben tartották is lépéselőnyüket, a 6-5-öt beállító gólja után gödörbe kerültek, nem tudtak gólt dobni, míg a vendégek sorra lőtték be a helyzeteiket, és pillanatokon belül 6-10 volt az állás. A gólcsend ugyan Dénes Szidónia hetesével megszakadt, két perccel később a hetest is elhibázta, majd Chiratcu Andrea a következőt, így Lukács Erika jöhetett a büntetőkre.

A túloldalon Rușneac és Brîndușa egyre másra lőtték a gólokat, nem tudott, amit kezdeni velük az udvarhelyi védelem, így Lukács értékesített hetesei arra voltak jók, hogy az első félidőben ne alakuljon ki 10 gólos különbség, 13-20-at mutatott a sípszó pillanatában az eredményjelző.

A második játékrész nagy iramban kezdődött, a nagybányaiak ott folytatták, ahol abbahagyták, viszont a hazaiaknak jelentettek némi reményt Gergely Nóra találatai. Háromszor lépett meg gyorsindítással az udvarhelyi szélső, egy percen belül három találatot jegyzett.

Gergely Nóra remek percei sem segítettek.

Azonban gyorsindításokban is felülkerekedett Mester csapatán az ellenfél, szinte minden támadásuk során lerohanták vendéglátójukat, és szinte minden támasuk góllal ért véget. A hazaiak dolgát az sem könnyebbítette, hogy kettős emberhátrányba kerültek, és megint néhány gólnélküli percük következett. Nem sikerült átlőni a nagybányai védőfalat, András Anett, Miklós Flóra és Lukács Erika lövéseit sáncolták, és innen már nem volt visszaút, szépen lassan felőrölte Nagybánya a házigazdát.

Viszont számukra is volt egy ijesztő jelenete a mérkőzésnek: Alexandra Pop maradt földön, miután Dénes Szidóniával ütközött, és a hangjából ítélve úgy tűnt, komoly a baj. Az ölükben kellett levinniük a stábtagoknak és a csapattársaknak, de a mérkőzés végén saját lábán bicegett be az öltözőbe. A találkozót végül 25-42 arányban nyerte meg Nagybánya.

Az udvarhelyiek részéről Dénes Szidónia, Lukács Erika és Gergely Nóra 5-5 gólt lőtt, Miklós Enikő 3, Miklós Flóra, Györgypál Zsanett 2-2, Kosza Kincső, Sándor Aliz, és Chiratcu Andrea 1-1 alkalommal volt eredményes.

A bajnokság utolsó helyén álló udvarhelyiekre ismét egy kis szünet vár a másodosztályos bajnokságban, a következő fordulójában nem lépnek pályára. Legközelebb május 8-án játszanak, Kolozsvárt fogadják a Román Kézilabda Szövetség előzetes menetrendje alapján.