Mert félre lehet tenni az ellenérzéseket és közösen alkotni
Egy-két évvel ezelőtt félve sétáltak be a táncterembe, ma meg öröm nézni azt a magabiztosságot, amellyel betáncolják a Patkót.

Egy kicsit a saját sikeremnek is élem meg, hogy végre a kellő figyelem került az udvarhelyi hip-hop és kortárs táncosokra, hiszen méltatlanul kevés volt ez a figyelem azelőtt, hogy portálunkon bemutattuk olvasóiknak a mozgalmukat, a táncosokat, azt, hogy miből lesz a cserebogár.

Emlékszem, amellett, hogy úgy éreztem, nem kapják meg a kellő elismerést, elszomorított, hogy egy ilyen különleges érdeklődési körrel rendelkező és ennek áldozó közegben is sok a széthúzás, ellenérzés.

Ehhez képest április 29-én, a tánc világnapján boldogan mentem ki a Patkóba a táncosok hívására, hiszen már a fellépők sorából kiderül: félre lehet tenni az ellenérzéséket és
közösen létrehozni, alkotni valamit.
„Összefogás van, elég volt ebből az ellenségeskedésből, amit nem is mi, hanem úgymond a jóakaróink generáltak. Simán tudtunk együtt dolgozni és annyira örülök, hogy még a hideg is ráz. Nem egy tánckategóriát képviselünk, nem egy korosztályból vagyunk, nem egy szinten dolgozunk, vannak, akik versenyeznek, vannak, akik hobbiórákra járnak s tulajdonképpen én az összeset tanítottam” – fogadott Zsombori Beáta Natália ötletgazda, szervező és koreográfus.

Őt és azt az utat, amit kitaposott azért, hogy ma tánccal teljen meg a Márton Áron tér – még sorozatunk első részében ismerhettétek meg. Bea most csíkszeredai mintára álmodta meg a tánc világnapjának helyi megünneplését és teremtene hagyományt belőle.
43 éve annak, hogy az UNESCO döntése értelmében a „balett Shakespeare-jeként” ismert, 1727-ben született Jean Georges Noverre születésnapján világszerte táncművészeti előadásokkal ünneplik a tánc világnapját április 29-én.

Picit felturbózzuk a várost, mondja Bea csapatának, az Elite Dance Companynak a tagja, Szövérdi Kriszta, aki azt is elárulta, ők három koreóval készültek az eseményre. Miután mindkét újonnan létrejött hip-hop koreográfiájukat előadják – az egyiket éppen Kriszta készítette – ő egy kortárs szólóval is készül. És nem övé az egyedüli lírai darab, a Leroy Dance András Kata által készített koreográfiája is az.

És persze, tele a Patkó hip-hop táncosokkal is. Ami számomra a legszebb az egészben, hogy főleg ismerős arcokkal. Sok-sok olyan kislányéval, amelyik egy-két évvel ezelőtt
félve sétált be először a táncórára,
és mutatkozott be újdonsült tanárainak, ma meg öröm nézni azt a magabiztosságot, amellyel betáncolják a Patkót.

„Azóta megjártuk a bukaresti World of Dance-t, ahol nagyon jó tapasztalatokat szereztek a lányok, azóta folyamatosan járják a táborokat, megyünk gőzerővel előre” – mondta el Demeter Andi, akinek korábban egyik hip-hop órájára is bekukkanthattatok.
Ő csapatával, a Golden Feetel két hop-hop koreográfiát hozott. Nem is volt kérdés, hogy igent mond Bea megkeresésére, „végre Udvarhelyen is történik valami nagyobb tánccal kapcsolatos eseményt”.

Igen, végre! – ujjongott Benedek Árvácska és Simény Anna is – akiket ugyancsak bemutattunk már portálunkon. Ők is nagyon jó ötletnek tartják a kezdeményezést, és nagyon boldogok, hogy bevonták őket remélik, hagyomány lesz ebből.
Ők körülbelül két éve kezdték tartani a nyílt óráikat szerdánként – és ha a reklám helye, akkor elmondják ezek továbbra is nyíltak és fél négytől kezdődnek –, és mivel van néhány kitűnő táncosuk, akik ráadásul a kezdetektől velük vannak, létrehoztak az eseményre egy mondhatni válogatott csapatot Magic Steps néven. Ennek a csoportnak lényegében ez az első komolyabb projektje, de szemezgetnek vár versenyekkel, árulja el Árvácska.

„Kitartóak és akarják ezt a dolgot, olyan jó ez a nagy akaraterőt látni ilyen kicsi csajszikba. Eddig sajnos nem volt időnk őket felkészíteni nagyobb versenyekre, de sok mindent ki lehetne hozni belőlük” – mondják.

A kész koreográfiák után majdnem elkészült egy újabb, hiszen András Kata az egész Patkót megtöltő gyerekhadnak is megtanított egy lépéssort, mielőtt mindenki szétszéledt, hogy a város különböző pontjain tartsanak még táncos flash-mobokat.
Nem kérjük, hogy szeress belénk. Az nekünk se menne. De a jövedelemadód 3,5%-val most te is hozzájárulhatsz egy portál működéséhez, akinek nem a hatalom, hanem a kíváncsiság a barátja.