Megint nem volt ellenfele Rolandnak

Fotó: a versenyzők archívuma

Szombaton a Városi Sport Klub kerékpárosai: Ilyés Ferenc és Szaniszló Roland a Brassó megyei Fogarasban versenyeztek a Bikeathon nevű versenyen, ahol mindketten a dobogó felső fokára állhattak, saját kategóriájukban és összetettben is.

Szaniszló Roland a 22 kilométeres távon versenyzett, és 1 óra 1 perc alatt teljesítette azt. Ezzel az idővel nem csak a 20-29 éves kategóriában, az összesítettben is sikerült nyernie. Egy elég sáros pályán kellett végig tekerni, ahol Roland két alkalommal is eltévedt, mivel nem volt megfelelő a pálya jelzése. A VSK fiatal versenyzőjének ez volt a harmadik egymást követő győzelme: Roland a múlt hét végén Brassóban, azelőtt pedig a Râmnicu Vâlcea melletti Cozián bizonyult a legjobbnak.

Ilyés Ferenc a 40 kilométeres es távon állt rajthoz, amit 1 óra 44 perc alatt sikerült végig tekernie. A pálya a sár ellenére jól tekerhető volt, viszont a jelzések néha rajta is kifogtak, így a 40 kilométert nagy odafigyeléssel tekerte le. Ő is a kategóriája és az összetett győztese is lett.