Második lett első maratonján

Nem csak Székely Lídia, a fiúk is jól futottak a Kárpátokban.
Fotó: Hila Tibi, DHL Carpathian Facebook-oldal.

Terepfutó maratont és félmaratont rendeztek Brassó megyében, a megyeszékhelytől negyven kilométerre, a Bucsecs-hegységben fekvő Fundatán, Románia egyik legmagasabban fekvő falujában. A 43 kilométeres maratoni verseny elérte a 2000 méteres szintkülönbséget.

A DHL Carpathian Marathon nevű futamon a nemrég megalakult Városi Sportklub versenyzői is részt vettek, közöttük volt a maratoni távot 5 óra 49 perc és 21 másodperc alatt lefutó Székely Lídia.

„Mivel az első maratonom volt, ezért úgy terveztem, hogy olyan tempóban kezdek, amit végig tudok tartani. Ezt sikerült is kivitelezni, végig jól éreztem magam. Jól tudtam frissíteni és enni is, úgyhogy nem voltak holtpontjaim. A cél az volt, hogy be tudjam fejezni a versenyt” – mesélte Lídia, aki ehhez képest a második helyen végzett a 30 és 39 év közötti nők versenyében és öszetettben is.

Szabó Zoltán az 50 év feletti férfiak maratoni távján 5 óra 3 perces idővel érkezett be harmadikként. Ami szerinte nehezítette a versenyt, hogy a félmaratoni távot kellett kétszer lefutniuk, rossz érzés a felénél a célba érni, majd újból lefutni ugyanazt a kört.

A félmaratoni távon is volt futója a VSK-nak, Nagy Csaba 2 óra és 11 perc alatt futotta le a 21 kilométeres szakaszt, így lett kategóriájában (30-39 év) a hatodik. Ez összesítésben, a több száz induló között is elég volt a tizenhatodik helyre. „Utolsó évesként nehéz küzdeni a 8-9 évvel fiatalabbakkal”, és a térde is vacakolt, ezért óvatosan versenyzett a 39 éves futó, aki ennek ellenére is örül eredményének.