Lucian Filimon és Fejér-Konnert András Európa-bajnok

Fejér-Konnert András és Erik Kirsten a dobogó tetején, fotó: Fejér-Konnert Facebook-oldala

Norvégiában rendezték meg június 26. és július 1. között a veterán asztaliteniszezők Európa-bajnokságát, amelyen a székelyudvarhelyi Fejér-Konnert Andrásért és a Székelyudvarhelyi Asztalitenisz Klub játékosáért, Lucian Filimonért szoríthattunk.

Előbbi az 55 év felettiek korkategóriájában volt érdekelt, egyéniben is főtáblára a jutott, és egészen a legjobb 32-ig menetelt a 216 veterán asztaliteniszező között, itt azonban vereséget szenvedett svéd ellenfelétől, és kiesett. Nem így a páros versenyben, ahol őt és német társát, Erik Kirstent nem tudták megállítani az olaszok sem a döntőben, így aztán a dobogó legfelső fokára állhattak.

Filimon nem érte be egy arannyal, fotó: a játékos Facebook-oldala

Filimon a negyven pluszos korkategóriában egyéniben sem talált legyőzőre, és a döntőt három szettben nyerte német ellenfelével, Daniel Schildhauerrel szemben, ráadásul ugyanígy három szettben nyerte meg a francia Pietropaolival párban a korcsoport páros versenyének döntőjét is, így duplázni tudott Norvégiában a SZAK játékosa.