Külföldön is a székelyekről szólnak a hírek

Mi mással is kezdhetnénk hétvégi sportösszefoglalónkat, mint a lengyelországi teqball világbajnoksággal, ahol nem csak részt vettek, de érmeket is gyűjtöttek a székelyudvarhelyi

Góbék Teqball Team

sportolói. A női és férfi egyéni versenyek helyosztóit december 10-én rendezték, aznap még nem termett babér az udvarhelyieknek, Barabási Kinga nem jutott tovább csoportjából a legjobb nyolc közé. Györgydeák Apor bejutott ugyan a legjobb négybe, az elődöntőt a francia Julien Grondin ellen elveszítette, a bronzmeccsen pedig a hazai Adrian Duszak verte meg így a negyedik helyen végzett. A hölgyek versenyét a magyarországi Izsák Anna nyerte a lengyel Paulina Lezakot megverve, míg a férfiak között szintén magyar győzelem született, Blázsovics Ádám három szettben múlta felül a francia Grondint. Györgydeák bronzmérkőzését alább nézhetitek meg:

Második nap a párosaink álltak asztalhoz. Elsőként a női versenyszámban, ahol Dakó Katalin és Barabási Kinga volt érdekelt román színekben. Az amerikaiak ellen sikertelenül zárult elődöntőjük után a bronzmeccsen az Izsák Anna-Vasas Lea alkotta magyar párt kapták, és kisebb meglepetésre két szettben fektették kétvállra őket, megszerezve Románia és a góbéink első érmét, és leszorítva a magyarokat a dobogóról. Az éremtáblázatot figyelve ez elég nagy fegyvertény, hisz az öt számból hármat is Magyarország nyert. A számot a brazil páros: Rafaella Fontes, és Natalia Guitler nyerte a döntőben, megverve az amerikaiakat.

Vegyespárosban Györgydeák Miklós Tündével kiegészülve kikapott Brazíliától az elődöntőben, majd a bronzmeccsen az amerikai párost, Pilicet és Osmundsont verték meg, megszerezve első érmünket. A magyarok folytatták remek szereplésüket ebben a számban is, és a brazil párt megverve Bányik Csaba és Janicsek Zsanett állhatott a dobogó tetejére.

A fiúknál Györgydeák Apor és Ilyés Szabolcs alkotta párosunk is reális éremeséllyel indult, és a sorsolásnál is elkerülték a 2018-as világbajnok szerbek ágát, amelyen a másik esélyes páros, a címvédők: Blázsovics Ádám és Bányik Csaba is voltak. Kihasználva kedvező sorsolásukat, a góbék meg sem álltak a döntőig, az elődöntőben Brazíliát győzték le, a fináléban pedig jöhettek a szerbek, aki az elődöntőben visszavágtak a 2019-es budapesti döntőért, és búcsúztatták a magyar párost.

A döntőt jól kezdte az Ilyés-Györgydeák páros, és az első szettben megszorongatták a szerbeket, majd a második szettet meg is nyerték. Mitro és Marojevic az utolsó, mindent eldöntő játszma első két labdamenete után azonban más fokozatra kapcsolt, és innen már nem lehetett megállítani őket.

A színvonalasra sikeredett döntőt az Eurosport élőben közvetítette, ha lemaradtál róla, érdemes újranézni, ahogy Barabási és Dakó, illetve Györgydeák és Miklós bronzmeccsét is. Ide kattintva érheted el a vasárnapi program összes éremcsatáját.

A teljes román válogatott, fotó: GÓBÉK TEQBALL TEAM Facebook-oldala

A vébéről a székely különítmény egy ezüsttel és két bronzzal tért haza, ez az éremtábla negyedik helyére volt elég Magyarország, Brazília és Szerbia mögött, megelőzve az ameriakat, és a hazai lengyeleket. A vébé alatt itthon sem állt meg az élet.

A másodosztályú kézilabdabajnokság tizenharmadik, egyben utolsó előtti fordulójában a bajnokság ötödik helyén álló nagybányaiaknák vendégeskedett a székelyudvarhelyi

Városi Sportklub

együttese. Sipos Lóránd tanítványai az előző fordulóban Tordától elszenvedett vereséggel kiengedték az elsőséget a kezükből, de még így is jó eséllyel csíphetik meg a rájátszást érő első két hely valamelyikét.

Így is álltak pályára a Nagybánya Minaur fiókcsapata ellen, és ugyan az első percekben itt is, ott is volt 1-2 gól, az udvarhelyiek a hetedik perctől kezdődően kezdtek ellépni, ekkor zsinórban hármat dobott a VSK. A gólkülönbség folyamatosan nőtt a csapatok között, a félidőre Fekete utolsó másodpercekben dobott góljával 9 volt az udvarhelyiek előnye, akik a második játékrészt úgy kezdték, ahogy a másodikat abbahagyták, Ferenczi fél perccel a fordulás után ismét növelte az előnyt. A tempóból azonban visszavettek a vendégek a hátralévő időre, így maradt a kilenc gólos különbség a mérkőzés végére, amit így 25-34 arányban nyert a VSK.

Fotó: a VÁROSI SPORTKLUB Facebook-oldala

A csapat játékosai így osztoztak a gólokon: Ferenczi, Komporály és Fekete 5-5, Katona és Jére 4-4, Pál 3, Csibi, Mátyás és László 2-2, Kónya és Tófalvi 1-1.

Egy fordulóval az alapszakasz vége előtt a VSK az első helyet foglalja el a bajnokságban, jobb gólkülönbségével előzi meg a Fogarast, akik szintén 31 pontot szereztek az idény során. Segesvár kétpontos hátrányban ugyan, egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak a Maros megyeiek. Az utolsó, 14. fordulóban a Kolozsvári U fiókcsapatát fogadja a VSK a csarnokban a szövetség előzetes programja alapján december 18-án, és győzelem esetén jó eséllyel ott lesznek a rájátszásban.

A felsőházi rájátszásba került a

Székelyudvarhelyi Futsal Klub

is, azonban egy pozícióval hátrébb csúszott a tabellán, miután vasárnap utolsó mérkőzését is lejátszotta egyik fő riválisa, a Galaci United ellen. Az udvarhelyiek a második, a galaciak a harmadik helyről várták a találkozót, az már korábban eldőlt, hogy az FK-t az ezelőtti fordulóban megverő Dévai Autobergamo nyeri az alapszakaszt.

Az előjelek nem voltak biztatóak, a Galac három mérkőzés óta tartó győzelmi szériáját folytatta volna, legutóbb a bajnokság éllovasát, Dévát verték meg, míg az udvarhelyieknek éppen a Dévától elszenvedett vereség után két fontos játékosukat is nélkülözniük kellett: Kedei Barna sérülés, Miklós Tamás eltiltás miatt nem állhatott pályára.

A tavalyi bajnok galaciakkal az első negyedórán keresztül volt meccsben az FK, ekkor Tacot majd kicsivel később Crișan vette be Grigoraș kapuját. Ekkor még Kerestély góljával zárkózott egyet a Jakab Zoltán által irányított együttes, de a félidő végén Araujo két további gólt lőve bebiztosította a hazai vezetést. A második félidőben udvarhelyi zárkózás helyett ismét a galaciak voltak eredményesek, előbb Tacot, majd Dos Santos.

Florian Ignat csapata 6-1-re nyerte a találkozót, megelőzte az FK-t, aki a bajnokság harmadik helyén zárja az évet.

És ha már futsal,

akkor a múlt hét történései közül nem mehetünk el szó nélkül a magyar bajnokság hétvégi fordulója mellett sem, ahol a korábbi FK-játékosokról is szóltak a hírek, hisz a ScoreGoal Kecskemét és a Nyírgyulaj Futsal mérkőzésen összesen heten voltak érdekeltek.

A kecskeméti csapatot Mánya Szabolcs, Bíró Attila és Hadnagy István erősíti, míg a nyírségieket Tifán Norbert Tamás, Szőcs László, Tamás-Róbert Levente, és Csoma Alpár. Ő eltiltás miatt nem léphetett pályára, a többiek igen, és ha már ott voltak, meg is mutatták magukat.

Mánya, kecskeméti együttes csapatkapitánya már az első percben lőtt egy szépségdíjas gólt, amelyet be is választottak a hétvégi forduló legszebb öt gólja közé.

Mánya csapata végül kikapott 6-3-ra Nírgyulajtól, amely csapatban Tifán is eredményes volt.