Három hónap előzetes letartóztatás és három hónap házi őrizet után szabadlábon védekezhet Lukács Antal kórházmenedzser és Bálint Enikő közbeszerzési referens – olvasható az igazságügyi portálon.
Az utóbbi napokban meghozott bÃrói döntések azonban bizonyos feltételekhez kötik a házi Å‘rizetbÅ‘l való kiengedést. A hatósági felügyelet szabályai a következÅ‘k:
- a vádlottaknak meg kell jelenniük az igazságügyi hatóságok elÅ‘tt, a kijelölt program szerint és valahányszor behÃvják Å‘ket;
- azonnal be kell jelenteniük, ha lakhelyet változtatnak;
- nem hagyhatják el bÃrói engedély nélkül Hargita, Maros és Kolozs megye területét;
- nem vehetik fel a kapcsolatot a többi vádlottal, illetve a tanúkkal, többek között a pénzügyi igazgatóval, a volt orvosigazgatóval, osztályvezetőkkel.
Amennyiben megszegik a felsorolt szabályokat, visszahelyezhetik házi őrizetbe vagy letartóztatásba őket.
A korrupciós ügyben érintett céggel, a Chantel Sante Kft.-vel szemben fenntartják azt a korlátozást, miszerint nem vehetnek részt közbeszerzésben – derül ki még a brassói törvényszék június 11-ei döntéséből.
Másodfokon a brassói ÃtélÅ‘tábla tovább szigorÃtott a korrupcióellenes ügyészség (DNA) kérésére, és megtiltotta Lukácsnak, hogy betölthesse a kórházmenedzseri funkciót a hatósági felügyelet ideje alatt. A megszorÃtó intézkedés 60 napig érvényes június 16-ától, a jogerÅ‘s bÃrói döntéstÅ‘l számÃtva. A kórházat addig is az ideiglenesen kinevezett kórházmenedzser, dr. Borka-Balás Attila vezeti.
A DNA szerint az ügyben érintett Brassó és Hargita megyei kórházak szabálytalanul odaÃtélt szerzÅ‘désekkel, túlbecsült áron vásároltak egészségügyi felszereléseket, amelyek egy része nem felelt meg a szabványoknak, egy része pedig fölösleges volt. A kórházak vezetÅ‘ségének tagjai és/vagy ezek bizalmasai pénzt kaptak a szerzÅ‘désekért cserébe a közbeszerzéseket elnyert cégtÅ‘l. A konkrét vádakról, a tényállásról és az összegekrÅ‘l korábbi cikkünkben olvashatsz.