Kallós Zoltán emlékére táncolnak

Forrás: Udvarhely Néptáncműhely Facebook-oldala / fotó: KINDA BOTOND

Kallós Zoltán néprajkutató, népzenegyűjtő emlékére készült néptáncelőadására hívja az érdeklődőket az Udvarhely Néptáncműhely és a Tomcsa Sándor Színház. Ritka magyar című előadás rendezője, koreográfusa Tőkés Csaba Zsolt. 

A Kallós Zoltán emlékére készülő néptáncelőadás Ritka magyar címe egyrészt a neves népzenekutatónk apai-anyai szülőföldjének (Kis-Szamos melléke és Észak-Mezőség) tánc- és zenei hagyományára vonatkozik, másrészt ez a szóösszetétel hordoz egy sor, akár szimbolikusnak is mondható konnotációt: egyaránt utalhat az elnéptelenedő, szórványosodó mezőségi magyarságra, de a kivételesen kiemelkedő, így ritka életpályát magának tudható Kallós Zoltán személyére is. Ugyanakkor Kallós Zoltán egy fontos üzenetét is szeretné tolmácsolni, felhívva az emberek figyelmét az emberi élet múlandóságára, kiemelvén annak fontosságát, hogy nem mindegy, mit hagyunk hátra a következő generációknak. Ezt nagyon fontosnak tartotta mindannyiunk „Zoli bácsija” – áll az esemény leírásában.

Az előadás június 4-én, kedden 19 órától kezdődik a Művelődési Házban. Helyet foglalni és jegyet vásárolni a jegypénztárban lehetséges hétköznapokon 11 és 14, illetve 15 és 17 óra között vagy a 0743.212.131-es telefonszámon. Hozzáteszik még, hogy az előadást a Tamási Áron I-II. diákbérlet keretében játszák.

A szereplők az Udvarhely Néptáncműhely tánckara: Antal Katalin, Bakos Gellért István, Csog Lehel Zoltán, Demeter Gyöngyi, Faluvégi Erzsébet, Fábián Gergely, Fülöp Csaba, Hajdó Árpád, Hajdó Nagy Lóránt, Mátéfi Ágota, Orbán Henrietta, Sipos Réka, Szabó Adrienn és Szabó Tamás Zsolt
A zenét a Kedves Zenekar – Kedves Botond, Kelemen Molnár János, Román Hunor és Szabó Lóránt Győző – fogja szolgáltatni. A hangtechnikáért Zilincki Károly felel, a fényért Toásó István. 

Az előadás zenei szerkesztője Kelemen László, Kádár Ignác, Lőrincz Hortenzia és Tőkés Edit a társkoreográfusok. A jelmezeket Székely Melinda, a díszletet Tőkés Csaba Zsolt készí;tették, a táncoktatók: Feketelaki Tibor, Könczei Csongor, Székely Melinda és Vincze Júlia. Az asszisztensek Antal József, Fülöp Csaba és Hajdó Árpád voltak, Könczei Csongor művészeti munkatársként, Bartis Attila fényképészként szerepel az alkotók listáján.