Barabási Albert-László kiállÃtását nyitják meg szombaton, május 7-én délután 17 órától a csÃkszeredai Mikó-várban található CsÃki Székely Múzeumban.
A Rejtett mintázatok cÃmű kiállÃtás a hálózatkutatás művészeti ábrázolását tárja a látogatók elé: több tucat empirikus kutatásból kialakuló képet és tárgyat mutat be, a tudomány és művészet keresztezÅ‘désébÅ‘l kialakult mintázatokat. A kiállÃtás célja az, hogy a hálózati gondolkodást közelebb hozza a művészethez és az érdeklÅ‘dÅ‘ közönséghez – Ãrják a kiállÃtás Facebook-eseményében.
A kiállÃtás augusztus 28-áig lesz látogatható, igény szerint tárlatvezetéssel.
Barabási Albert-László fizikus, hálózatkutató CsÃkkarcfalván született, majd középiskolai tanulmányait befejezve CsÃkszeredából egészen Bostonig jutott. Jelenleg több amerikai egyetem munkatársa, illetve tagja egyebek mellett a Magyar Tudományos Akadémiának, az Academia Europaea-nek és az Amerikai Fizikai Társaságnak. Barabási kutatásaiban a dolgok és jelenségek közötti, többnyire láthatatlan összefüggések keresése, az ismétlÅ‘dÅ‘ mintázatok felderÃtése áll a középpontban, amelyek összekapcsolják a természetet, a társadalmat, a nyelvet és a kultúrát. A hálózati szemlélet olyan átfogó, univerzális módszerrel kecsegtet, amelynek segÃtségével szinte minden összefüggés (pl. a művészeti karrierek sikeressége) természettudományos precizitással vizsgálható.