Hazatértek és ezt nem lehetett nem észrevenni

Új alapokra helyezték a Hargitát, amelyből az idény első hazai mérkőzésén sem a fiatalos lendület, sem a létfontosságú rutin nem hiányzott.

Első hazai, ráadásul egy év szünet után az első hazai mérkőzését játszotta a felnőtt női országos kézilabda bajnokságban, annak másodosztályában a székelyudvarhelyi Hargita Kézilabda Klub. A csapat a tavalyi idényét a megyeiben töltötte, és jobb gólkülönbségének köszönhetően meg is nyerte azt a szintén a Hargita megyei bajnokságban szereplő marosvásárhelyi együttest megelőzve.

Idén újra nekivágnak – érkezett a hír a csapat Facebook-oldalán az idei nyár végén, ráadásul sok-sok más, jó hírrel csomagban. Például azzal, hogy a hazatérő kézilabdázókkal az idényre sikerülhet egy olyan együttest kialakítani, amelyből sem a fiatalos lendület, sem a létfontosságú rutin nem hiányzik.

A visszatérők között olyan neveket találunk, mint a Miklós Flóráé vagy a Munteanu-Korodi Krisztináé, mindketten a Nemzeti Kézilabda Akadémiától (NEKA) térnek haza, utóbbival interjút is készítettünk a búcsú apropóján, akkor még nem gondoltuk, hogy ilyen hamar viszontlátjuk az udvarhelyi sportcsarnok parkettjén.

Szóval teljesen jól alakultak az előzmények. Mester Zsolt edző nyilatkozatai is némi bizakodásra adtak okot, hogy valami ismét elkezdődhet Székelyudvarhelyen, hiszen a tréner mindenhol azt erősítette meg, hogy folytonosságot szeretnének teremteni, és ugyan az első szezon célkitűzése a középmezőnyben való megmaradás, ezek a lányok alapjai lehetnek az udvarhelyi női kézilabdázás jövőjének.

Az építőkockák elkezdtek összeállni, még ha hiányzott is a város pályázati úton történő támogatása, és ezért nagy melót jelentett és továbbra is jelent az anyagi feltételek megteremtése. Ebből a megfontolásból sokaknak ez, a pontvadászat utolsó helyén álló Teutonii Ghimbav elleni lehetett az első női bérletes kézilabdamérkőzése.

A meccs külön pikantériája volt, hogy mindkét együttes az első pontjaiért léphetett pályára a másodosztályos bajnokság harmadik fordulójában. Az első két mérkőzését Temesvár és Szentgyörgy ellen veszítette el a Hargita, amelynek kezdőjében a két hazatérő átlövő naná, hogy kulcsszerepet kapott Mester Zsolt edzőtől, és mindketten bőven rá is szolgáltak.

Bár erőfelmérőnek talán nem a legideálisabb a ligautolsó elleni találkozót alapul venni, ellenük bivalyerősnek tűnt ez a kettős átlövéseivel. És talán még jobb volt látni az akarást az arcukon, mint a fizikai és technikai fölényüket.

S nem csak ők hozták a rutint. A Mester Noémivel, Sándor Alizzal – aki idéntől edzőként is segíti Mester Zsolt munkáját –, Chiratcu Andival, András Anettel, illetve a kapuban Sánduly Zsófival – hiába, hogy még csak frissen érettségizett – felálló kezdőcsapat ugyanis rendkívül tapasztaltnak mondható, és ez már az első percekben meg is látszott. Jó volt látni, hogy mennyire kiegyensúlyozott támadásban a csapat, és hogy nem csak 1-2 emberére hagyatkozik.

Miközben Aliz középen „verekedett meg” a vendégjátékosokkal, a szélsőink is rendre eredményesek voltak, és azt, hogy Munteanu-Korodi Krisztina hazatért és ezt nem volt nehéz észrevenni, hatalmas átlövésekkel szállította a gólokat. Végül 7-4-es udvarhelyi vezetésnél kérte ki első idejét a vendégek edzője, Cristina Romila.

És ha lehet mondani ezt egy időkérésről, akkor sikeres volt, hiszen visszakapaszkodott a mérkőzésbe a vendég együttes, fej-fej mellett termelték a gólokat a csapatok.

A harmincadik percben 15-15-öt mutatott az eredményjelző, amikor Chiratcu Andi időntúli hétméterest végezhetett el, és értékesített is, így ugyan nem megnyugtató, egygólos előnnyel vonulhattak az öltözőbe az udvarhelyi lányok.

Chiratcu Andit sem nyugtatta meg az egygólos fór, rögtön kettőre növelte azt a második játékrész első pillanataiban. Aztán az ő, Flóra, Krisztina és Noémi góljainak köszönhetően 10 perc múlva már 5 volt az udvarhelyiek előnye. Innen már hiába minden vendég időkérés, nem tudott visszakapaszkodni a mérkőzésbe a Teutonii Ghimbav.

Kellettek ehhez előbb Sánduly Zsófi, majd Szász Boglárka védései is. Utóbbi hétméterest is hárított, ez nem csak poszttársának nyerte el a tetszését, ekkor már talpon volt az teljes udvarhelyi kispad és az Udvarhely-Udvarhelyet skandáló közönség is. És hozzátette a magáét Cramba Paula, Dénes Szidi és Lukács Erika is.

Az utolsó percekben, a magabiztos vezetés tudatában, szerepet kaptak a csapat ifjúsági játékosai – Simon Sára, Katona Noémi, Major Andrea és Német Panna, akiknek most létfontosságú a tapasztalatszerzés. Hisz ha egyetlen negatívumot kellene keresnem, ami feltűnt a csapat hétfői mérkőzése során, az a keret mélysége, jobban mondva annak hiánya, mert problémát okozhat a két átlövő, illetve Mester Noémi esetleges pótlása is.

De reméljük, hogy nem kell őket majd pótolni, ezúton is kívánunk nekik és az egész csapatnak sérülésmentes és eredményes játékperceket. Legalább ilyeneket, mint a hétfőiek, amelyek után 30-23 arányban diadalmaskodott a Hargita, megszerezve első pontjait a bajnokságban, amelynek így hetedik helyére kapaszkodott fel.

Az udvarhelyi együttes következő mérkőzését idegenben játssza Fogaras ellen, majd ismét egy hétközi, hazai mérkőzésük következik. Ugyan a pontos időpont egyelőre nem ismert, a Román Kézilabda Szövetség előzetes programja szerint október 16-án Prahova együttese érkezik a sportcsarnokba.

Lépj be a kapun a hozzászólások megjelenítéséhez. Már előfizető vagy? Itt tudsz belépni.