Hatalmas küzdelemben maradt alul az FK

Végre újra szurkolók előtt játszhatott a Székelyudvarhelyi Futsal Klub, a bajnokságot vezető Autobergamo Dévát látta vendégül a sportcsarnokban, amely érkezésünkkor már kívülről is zengett a nézők visszatérésének köszönhetően.

És így szép egy igazi rangadó, főleg, ha annyira dinamikusan kezdődik, mint a december 7-ei, kedd délutáni mérkőzés. A hatalmas hajtásban mindkét csapat több labdát is eladott. Nem véletlen, hogy Szécsi türelemre intette társait a kispadról, a dévaiak gyors és pontos passzokkal többször is elértek az udvarhelyi kapuig, s villámgyorsan hátráltak vissza, ellehetetlenítve a kontrákat. Az első játékrész első felében a hazaiak főként pontrúgások után veszélyeztettek.

A kilencedik percben messziről lőtt rá Hinojosa egy középre csúsztatott labdát, ami a kapu hosszú alsó sarkában kötött ki, megszerezve a vezetést a vendégeknek (0-1). A gól után az FK jól láthatóan növelte a tempót, egymás után alakítva ki a helyzeteket, de az Autobergamo sem elégedett meg az egygólos előnyével, és folyamatosan próbálkozott, azonban az udvarhelyiek kapusa, Grigoraș jól állta a sarat.

A sok elakadó támadás miatt a 12. percben jött is az első időkérés, ami után az udvarhelyi csapat közel került az egyenlítéshez. Kedei a kapuig vezette a labdát, amit belebikázott a dévaiak kapusába, a kipattanó pedig Szécsi elé kerül, aki mellé lőtt. A dévai védők szorosan fogták az udvarhelyi játékosokat, akiknek így rendre elakadtak a támadásaik, csattogott is az udvarhelyi kispad, ugyanakkor meg is tapsolták az akciókat a pálya szélén izgalmukban végig álló udvarhelyiek. A 16. percben a vendégek kerültek ismét közel a gólszerzéshez, Sasse úgy telibelőtte a kapufát, hogy az egész csarnok belecsattant.

Ekkor már kicsit indulatosabbak voltak a főszereplők, Szécsi egyik becsúszását sárgával büntette a játékvezető. A nézők a pályán egyre gyakoribb lökdösődésre hangos búgatással válaszoltak, pláne, hogy a játékvezetők ismét a hazaiakat büntették, Miklós kapott sárgát. Mielőtt jobban elszabadultak volna az indulatok, pont lefújták az első félidőt, amely 0-1-es dévai vezetéssel ért véget.

A második felvonás

első perceire egy harcosabb FK érkezett ki, és több helyzetet is alakítottak ki, a 24. percben mégis Déva szerezte meg második gólját, ezúttal Sasse húzta rá messziről. Miután a szöglet után kigurították neki a játékszert, lövése megpattant, így Grigoraș tehetetlen volt (0-2). A gól meg is törte a hazaiakat, “Nu vezi? Niciodată nu vezi!” – kiáltott egyikük a bíró után egy lökés miatt elvesztett labdánál. Pillanatokkal később a dévaiak Cojocaru révén belőtték harmadik góljukat is (0-3).

A találat után az FK mindent egy lapra feltéve rohamozta a vendégek kapuját, de folyamatosan felszabadítottak a védők, vagy hárított a dévai kapus. Ez sem szegte lendületét az udvarhelyieknek, akiknek a kapusa is fel-feljött a kezdőkörig a támadásoknál. Hosszú másodpercekig tartották sakkban Dévát, határozott, gyors, pontos passzokkal, még Miklós Tamás személyében mezőnyjátékos váltotta Grigorașt, hogy öt a négy ellen támadhassanak, de a találat csak nem jött össze.

Végül a 32. percben tört meg a jég, amikor Kanyó talált be jobb szélről. A dévaiak kapusa, Voin nem számított a lövésre, hiszen az udvarhelyi támadó kiszorított helyzetből fordult rá a kapura (1-3). A góllal fordult a kocka, a dévaiak is vészkapust használtak, de nem volt említésre méltó próbálkozásuk.

A mérkőzés hajrájára ismét elszabadultak az indulatok, több lapot is kiosztott a játékvezető, többek között egy szabálytalanul végrehajtott csere miatt egy pirosat Miklós Tamásnak. Az FK-nak már tényleg nem maradt vesztenivalója, továbbra is kapus nélkül, minden energiájukat mozgosítva támadtak. Gálfi Artúr majdnem közelebb is hozta a csapatot a döntetlenhez, de lövését hiába láttuk bent, kipiszkálta a vendégek kapusa. Az 1-3-ra végződő mérkőzés lefújását követően a dévai kispadon ülő játékosok berohantak a pályára ünnepelni, hisz ezzel nagyon közel kerültek az alapszakasz megnyeréséhez.

Nehéz meccsre számítottunk, az is lett. Próbáltunk felkészülni az ellenfélből és hellyel-közzel sikerült is. Úgy gondolom, ha az elején egy kicsi szerencsénk van, és az, ami nekik bemegy, nekünk is, kiegyensúlyozottabb lett volna a mérkőzés. A második félidőben kihasználták a hibáinkat, aztán lehozott kapus játékra váltottunk, úgy gondolom, ha ott jobban koncentrálunk, közelebb tudtunk volna kerülni hozzájuk. Érdekes módon, miután kiállították egy játékosunkat, azt is kivédekeztük és a végén benne volt, hogy döntetlenre visszahozzuk a meccset, de el kell ismerni, hogy a mai nap minimum egy góllal jobb volt Déva” – értékelt Jakab Zoltán, a hazaiak mestere.

Az FK-nak egy utolsó találkozója maradt hátra az idei naptári évre, december 12-én a bajnokság harmadik helyén álló Galaccal néznek farkasszemet. “Próbáljuk a héten rendezni a sorokat, mert igazából a galaci meccs a fontosabb. Most már be kell ismerni, hogy Déva lesz az alapszakasz győztese. Ha döntetlennel jövünk el Galacról, akkor megmarad az öt pont előnyünk, ami jelen pillanatban van a tablázaton” – mondta a vezetőedző.