Hab a tortán, hogy dobogóra is állhattak

Kicsik és nagyok egyaránt vettek részt augusztus 1-jén, csütörtökön a hetedik alkalommal megrendezett Keresztúri Napok triatlonversenyén az Udvarhelyi Delfinek SK és az Udvarhelyi Triatlon Club sportolói közül.

Név szerint: Csendőr Zenkő,György Flóra Petra, Buti Barnabás, Vajda Adrienn, Lukács Luca, Láger Annaléna, Csáki Rege Rózsa, Kakasy Dorka, Kakasy Sára, Nemes Lilla, Nemes Luca, Papp Nóra, Buti Dóra, Bálint Adél, File Jázmin Cserne, Dimény Ábel, Bencze Ábel, Sorbán Péter, Barabás Magor, Markó Gergő, Szilveszter Zalán, Nagy Mátyás, File Ardó, Lőrinczi István, Kuti Anita és a felnőttek Csáki Villő, Orbán Attila, Mózes Tamás, László Csongor, Láger László, György István.

A Rugonfalvi halastónál, egészen pontosan a tó körül kialakított pályán megrendezett eseményre két versenyszámban, duatlonban és triatlonban lehetett indulni. Előbbi versenyszám során 4 kilométert kerékpáron – a gyerekeknek 2 – és 2,1 kilométert futva kellett megtenni, míg a triatlon verseny 200 méter úszást, 4 kilométer biciklizést és 2,1 kilométer futást foglalt magába.

Az idei versenyen közel 100 versenyző állt rajhoz. „Örömünkre megtiszteltek a marosvásárhelyi ACS Peak Performance egyesület gyerek és felnőtt sportolói is, így még színvonalasabb lett a verseny” – írja közleményében Buti László, az udvarhelyi klub edzője és versenyzője. És ha már ott volt csapata, az Udvarhelyi Triatlon Club,

az eredményeket is szállította.

A 9-10 éves lányok duatlon versenyének első helyén Nemes Lilla végzett, Kakassy Sára a második lett. A tesók egy korosztállyal feljebb remekeltek: a 11-12 éves lányok kategóriájában Kakassy Dorka első, Nemes Luca második lett. A 9-10 éves fiúk harmadik helyét Barabás Magor csípte meg, László Csongor a felnőttek között lett második.

Ami a triatlont illeti, a 6-8 éves lányok közül György Flóra Petra volt a legjobb, mögötte Csendőr Zenkő végzett. Ugyanezen korosztály fiú versenyzői közül Buti Barnabás nem talált legyőzőre. A 9-10 éves lányok kategóriáját Vajda Adrienn nyert csapattársa, Lukács Luca előtt. A 9-10 éves fiúk között harmadik lett Nagy Mátyás. A 11-12 éves korosztályban, a fiúk között Sorbán Péter szerzett egy második helyet, a lányok között File Jázmin Cserne, akinek testvére, File Ardó, a 13-15 éves fiúk kategóriájában lett harmadik. A 16-18 éves lányok versenyét Kuti Anita nyerte, Csáki Villő a felnőtt női versenyben lett harmadik, míg a férfiak mezőnyében Orbán Attila egy második helyet és Láger László az 50 pluszososok versenyében egy harmadikat szerzett.

Ifj. Lőrinczi István, Bencze Gábor, Lőrinczi István megnyerte a triatlon váltót – jegyzi még meg a közlemény, mely szerint mindenki győztesként távozott, az csak a hab a tortán, hogy egyesek még dobogóra is állhattak.