Június 27-én, csütörtökön 27 napirendi pont megvitatására hívták össze a rendes havi tanácsülést a Szent István terembe. A témák között szerepel Gálfi Árpád polgármester DNA-s ügye, kész a tenderfüzet a távhőszolgáltatásra, Nagy Zsigmondot pedig visszahelyeznék a személyi nyilvántartó iroda élére.
Rémlik még, hogy többrendbéli hivatali visszaélés miatt nyomoz Gálfi ellen a DNA?
Nem? Sebaj, itt a teljes anyag a részletekkel. Röviden annyit, hogy a polgármestert azzal vádolják, hogy öt esetben a képviselőtestület jóváhagyása nélkül kérte külső ügyvéd segítségét különböző ügyekben 2019 áprilisa és decembere között, ezáltal összesen 37.318 lejjel károsítva meg a várost. Ezt az összeget a város polgárjogi követelő félként visszakövetelheti – tudtuk meg a főjegyzőtől.
Hozzátette, a Számvevőszék által megállapított 37.318 lejből 5.000 lej kártérítést a város a Puskás Katalinnal kapcsolatos ügyben már korábban behajtott. Azonban, amikor a DNA átvette az ügyet, valamiért ezt nem vették figyelembe, csütörtökön azért kerül napirendre a téma, hogy a város kártérítési követelésében aktualizálják ezt az összeget, derült ki.
Újra Nagy Zsigmond lehet a személyi nyilvántartó iroda vezetője
Nagy Zsigmond neve az idei rendes havi februári tanácsülés alkalmával merült fel először, az akkor előterjesztett határozattervezet szerint tavaly nyáron menesztették a személyi nyilvántartó iroda éléről, ideiglenesen Feleki Klára Ildikó került a helyére.
Az ügy az áprilisi rendes havi ülésen újra előkerült, mivel Nagy Zsigmond keresetet indított a városháza ellen, kifogásolta az éves kiértékelő szabályosságát és 20 ezer euró kártérítést kért. Kiderült, hogy a polgármester feladata a lakosságnyilvántartó vezetőjének kiértékelése, aki a legutóbbi kiértékelésen nem megfelelő értékelést adott. A nem megfelelő minősítés esetében egyetlen szankció van, a menesztés. Gálfi az áprilisi tanácsülésen ki is hangsúlyozta, hogy amióta Feleki vezeti az irodát, teljesen jól megy ott a munka, a javulás kézzelfogható, látható. Ezzel egyébként nem győzte meg a tanácsosokat arról, amiért a téma elő lett terjesztve: hogy korábbi kolléga lévén, az objektivitás biztosítása érdekében külső jogi segítséget vehessenek igénybe.
Az is kiderült ezen a tanácsülésen, hogy a prefektúra is megtámadta a menesztés törvényességét, és első fokon meg is nyerte a pert – ehhez az ügyhöz sem lett jóváhagyva a külsős ügyvéd fogadása. A téma a májusi rendes havi ülésen szintén ügyvéd fogadás végett előkerült, de a határozat-tervezet nem rendelkezett szakbiztottsági véleményezéssel, így pedig nem volt szavazásra bocsátható.
Ezek után kissé meglepetten szemléltük, hogy a júniusi tanácsülés napirendi pontjai között szerepel Nagy Zsigmond visszahelyezése a személyi nyilvántartó iroda élére. Nos, csütörtökön talán kiderül, hogy mi történt az ügyben az utóbbi egy hónapban.
Az Urbana Rt. is megjelenik a csütörtöki témák között,
most terjesztik elő a 2024-es évi költségvetésüket. A főjegyző szerint a távhőszolgáltatás körüli kálvária is késleltette a dolgot, de az új elektromos buszok is közrejátszottak abban, hogy eddig vártak a költségvetéssel.
Miért téma a távhőszolgáltatás?
Még az év elején kiderült, hogy nem adható tovább szubvenció a távhőszolgáltatásra helyi költségvetésből. A támogatás megszüntetése viszont azt eredményezte volna, hogy háromszorosára nőnek a fűtésszámlák, ugyanis a szubvenció a termelési ár mintegy 70 százalékát tette ki, a fogyasztók csak 30-at kellett fizessenek. A helyzet megoldása érdekében a város szerződést bontott az Urbanaval, hogy a szolgáltatás közvetlen átadása helyett, licitre írhassák ki azt. Ugyanis kiderült, hogy a versenytárgyalás során elnyert távhőszolgáltatásra adható szubvenció helyi költségvetésből. Legutóbbi anyagunkat itt találod az ügy kapcsán.
Ha már távhőszolgáltatás, elkészült a tenderfüzet és a szolgáltatási szerződés mintája is, jóváhagyásra várnak.
Maradt még 23 napirendi pont
Elfogadásra várnak a márciusi és az áprilisi rendes havi tanácsülések szerkesztett jegyzőkönyvei. Szerkezeti felépítésre és tisztségjegyzékre vonatkozó határozat-tervezetek várnak jóváhagyásra a polgármesteri hivatalt, a Tomcsa Sándor Színházat és a helyi rendőrséget illetően is.
A Bethlen Gábor utcai ANL-s szolgálati lakások közös felületeinek kezeléséről is dönteni fognak. És módosítanák a köztisztasági közszolgáltatás díjait, illetve szerződést is hosszabítanának.
Az Országos Helyreállítási Alapból (PNRR) a Villanytelep utcai fogorvosi rendelők épületének energetikai felújítására készülnek, de ehhez előbb csütörtökön a képviselőtestület el kell fogadja a beruházás gazdasági- és technikai tanulmányait és mutatóit.
Területi ez meg az
Összesen 14 terület vár a kataszteri dokumentációjának elsajátítására és jóváhagyására, egy állami tulajdonú területet pedig arra, hogy egy magánszemély, Gergely Ferenc tulajdonává minősítsék.
A Széldomb zónában két, a város belterületét képező területet minősítenének köztulajdonná, utca, járda és közterület létrehozás céljából.
A Bethlen Gábor és a Bethlenfalvi utcák zónájában közérdekű vízvezetékeket cserélnének, de előbb a város a területeket érintő használati jogot és szolgalmat kell odaítélje a szolgáltatónak. A Szentjános, a Szászok Tábora és a Csalóka utca zónájában is hasonló döntést kell hogy hozzanak, csak gázvezetékek bővítése kapcsán.
A II. Rákóczi Ferenc, az Ugron Gábor és a Kőrösi Csoma Sándor utcában, illetve a Céhek és Bethlenfalvi utcák zónájában szintén használati jogot és szolgalmat ítélnének oda, ám ezeken a helyeken elektromos vezetékekkel dolgoznának.
A Lejtő, a Cinege és a Farcádi utcákban az elektromos hálózat bővítésére készülnek, ám előbb a beruházás tárgyát képező javakat magántulajdonba kell venni, amiket hogy a munkát el is lehessen végezni, a következő pontban a szolgáltató rendelkezésére is bocsátanának.
Egy utcát is el fognak nevezni még
a Középlok zónában, a határozat-tervezet szerint Székely utca lenne a neve.