Gálázott az első húsz percben, megnyerte a rájátszást az SZFC

A labdarúgó 3. liga rájátszásának hatodik fordulóját rendezték kedden, május 5-én, amelyben a Székelyudvarhelyi FC a Barcarozsnyói Olimpic Cetate együttesét fogadta, és amelyben a hazai udvarhelyiek egy győzelem esetén bebiztosíthatták elsőségüket csoportjukban, hiszen 3 fordulóval a vége előtt 10 pontos előnyre tehettek szert.

A mérkőzés játékvezetői tapasztalt Udvarhelyre járók lehetnek, „értetek magyarul?”, kérdezte az egyikük a labdaszedő gyerekektől, és szerencsére igen volt a válasz, így elmagyarázta nekik, hogy ne egy bogba legyenek a kapu mögött, szóródjanak szét egy picit.

Mihai Ianc vezetőedző Albert – Marucza, Merdariu, Kilyén, Criștiu, Savin, Guță, Simó, Petra, Antal és Pop kezdőtizenegyet állította csatasorba. A fiúk nem is húzták sokat az időt, még mielőtt realizálhattuk volna, hogy focimeccsen vagyunk, Simó szerzett labdát az ellenfél tizenhatosának sarkán, nem is cipelte sokat, onnan varta fel a hosszúsarokba, így már a második percben vezetett az SZFC.

Negyedóra után az elmúlt fordulóban Pucioasa ellen hatalmas gólt szerző Marucza indította Pop Alexet, aki nem hibázott, növelte előnyét a hazai csapatnak. Pop gólja után sem telt el sok, ő most a szélen húzta meg és ahelyett, hogy betört volna, kiszolgálta Petrát, aki csinált egy finom lövőcselt és 3-0-ra módosította az eredményt, Fabian Petrescu, a barcarozsnyói kapus bánatára.

Mennyi lesz ebből? – kérdezgették a labdaszedőgyerekek a kapu mögött vizionálva egy hatalmas különbségű győzelmet, azonban ezután picit visszavett a tempóból a hazai csapat, az ellenfél próbált kitámadni, de nem jutottak el veszélyes lövésig, így 3-0 maradt az állás a szünetre.

A második félidőben

leült picit a meccs, hiszen a hazaiak, hogy elkerüljék az ellenfél kontráit, kevésbé támadtak ki, és a rozsnyóiak a felállt udvarhelyi védelmet továbbra sem tudták feltörni.

A nem túl eseménydús második játékrészben észrevettük, hogy László Zsolt csapatmenedzser az öltözők tetején áll egy mikrofonnal a kezében, úgyhogy be is kapcsoltuk telefonról az élő közvetítést, és lőn, megvan a saját Ráduly Róbertünk. A csapatmenedzser kommentálta az élőközvevtítést, amelyből azon kívül, hogy megtudtuk, idén sem támogatta eléggé a csapatot Székelyudvarhely polgármesteri hivatala, azt is, hogy mikor húzta fel a zipzárját, hogy védekezzen a szemerkélő eső elől.

Közben Manole és Nisipeanu is lehetőséget kapott Mihai Ianc vezetőedzőtől, aki a 65. percben együtt cserélte őket be Simó és Antal helyére, majd a 82. percben Bartha és Botorok érkezett Pop, és Criștiu helyére.

Ekkor már a bracarozsnyóiak bízva társuk, Babei gyorsaságában minden labdát előre íveltek, hátha a támadójuk lefutja az udvarhelyi védőket, akik  azonban rendre tisztáztak hátul. És a 90. percben jött a slusszpoén, a cserék hozták össze az utolsó gólt, Bartha húzta meg szélen, egy kényszerítő után vissza is kapta, majd középre adva, Nisipeanu lőtt a hálóba megszerezve első gólját az udvarhelyiek mezében.

Az SZFC végül 4-0 arányban nyerte meg a találkozót, és ezzel eldőlt, megnyerte csoportját és a 3. Liga hatodik csoportjának második helyezettjével játszik elsőként osztályozó találkozót, míg Pucioasa a hatodik csoport győztesével. A két párharc győztese csap majd össze a feljutásért.

Következő, immár tétnélküli találkozóját a Sepsi OSK második számú csapata ellen játsza az SZFC pénteken, május 6-án 18 órától a sétatéri stadionban.