Fordulatos találkozón kaptak ki a teremfocisok

A kupamérkőzés után a bajnokságban is kikapott a Călăraşi otthonában az FK.
Fotó: Sinka-Király Levente (archív)

A teremlabdarúgó 1. Liga 17-ik fordulójának hétfői játéknapján a Futsal Klub Székelyudvarhely a Dunărea Călăraşi vendégeként lépett pályára. A két együttes legutóbb a Román Kupa negyeddöntőjében találkozott, akkor 7–4-es Dunărea siker született. A bajnokságban az udvarhelyi találkozón 3–3 lett az eredmény.

Hazai fölénnyel kezdődött a hétfői találkozó, az udvarhelyiek védekezésre kényszerültek. Az ötödik percig bírták kapott gól nélkül. A vendéglátók a vezetés megszerzése után is veszélyesebbek voltak, az FK ellentámadásokkal próbálkozott egyenlíteni, de a támadásiakból hiányoztak a pontos passzok, befejezések. Nem esett több gól az első húsz perc után, a hazaiak mentek minimális előnnyel pihenőre.

A második részben, mint ahogyan megszokhattuk, mezőnyjátékosra cserélte kapusát az FK. Ez teljesen megváltoztatta az erőviszonyokat. Az FK szövögette támadásait, beszorította a Dunăreat saját télfelére. Jött is az egyenlítés. A megkülönböztető mezben játszó Mánya a 27-ik percben tökéletesen végzett el egy szabadrúgást, a labda a hálóban kötött ki. Még magához sem tértek a kapott gól után a Dunărea játékosai, Gálfi érkezett jól egy beadásra, közelről előnyhöz juttatta az udvarhelyieket.

Ez az előny a 34-ik percig tartott, akkor egyenlített a hazai csapat. Jött az udvarhelyi időkérés, majd a kapus helyére ismét Mánya. Nagyot harcolt a győztes találatért a hátralévő időben az FK, de a vezetést egy ellentámadás után a 38-ik percben a hazaiak szerezték meg. A maradék két perc nem hozott változást az eredményjelzőn, az FK pont nélkül utazik haza Călăraşi otthonából.

Egy talákozó maradt még az alapszakaszból. A 18-ik fordulóban Hargita megyei rangadót rendeznek. Az FK vendége két hét múlva a jelenlegi listavezető Csíkszeredai Imperial Wet lesz.