Érmekért úsztak és futottak, másnap már bringaversenyen tekertek

2 nap alatt 2 verseny az ifjú sportolók számára, fotók: BUTI LÁSZLÓ személyes archívuma

Nem csak a felnőtt tiratlonosok, köztük Buti László, az edző legifjabb tanítványai is megmérettették magukat hétvégén. Ők, az Udvarhelyi Triathlon Club utánpótlásversenyzői a különböző szakági versenyeken, úszó-, jobban mondva aquathlon, illetve kerékpárversenyen vettek részt.

Július 6-án, szombaton például a csapat 16 sportolója – a 6-8 évesek között György Flóra PetraButi Barnabás, a 9-10 évesek között Nagy Mátyás, Vajda Adrienn, Lukács Luca, Láger Annaléna, Csáki Rege Rózsa, Dimény Ábel, Bencze Ábel, Gothárd Török Bálint, a 11-12 évesek versenyében File Cserne JázminButi Dóra, Bálint Adél, Sorbán Péter, Simó Milán és 13 évesek korosztályában Szilveszter Zalán – vett részt a Csíkszeredában megrendezett Országos Aquathlon Kupán.

A gyermekek számára kiírt TriKids, valamint a kadét, ifjúsági és felnőtt korosztályokban zajló Román Kupa keretében több mint százan álltak rajthoz. Az egyre népszerűbb aquathlon során a versenyzőknek úsznia és futnia is kell. A gyerekeket edzőik, Buti László és Balázsi Lóránt készítették fel és kísérték őket a versenyre.

A legkisebbeknél elsőként Buti Barnabás ért célba, és nyerte meg a versenyt, a lányoknál pedig György Flóra Petra harmadikként ért a célba. A dobogó közelében volt a hatodik helyen végző File Cserne Jázmin is a 11-12 évesek versenyében. „Mivel országos verseny volt, az ország legjobbjai álltak rajthoz, így a mezőny minden korosztályban nagyon erős volt” – jegyzi meg az edző közleménye. A csapat nagyja másnap már kerékpárversenyen vett részt, így joggal mondhatjuk, hogy

megvolt a triatlon a hétvégére.

Az Udvarhelyi Triathlon Club 7 sportolója – György Flóra Petra, Vajda Adrienn, Lukács Luca, Gothárd Török Bálint, Gothárd Török Mátyás, File Cserne Jázmin, Simó Milán – vett részt július 7-én vasárnap a Güdüc MTB terepkerékpár-versenyen edzőjük, Balázsi Lóránt kíséretében.

A gyerekeknek egy 6 kilométeres pályán kellett tekerniük a verseny során, ahonnan dobogós helyekkel tértek haza. A 8-9 éves lányok versenyében György Flóra Petra első helyet szerzett, Vajda Adrienn a harmadik, Lukács Luca a negyedik lett. A fiúknál Gothárd Török Mátyás a 20. helyen végzett, testvére, Gothárd Török Bálint a tizediken egy korosztállyal feljebb, a 10-11 évesek versenyében. A 12-13 éves lányoknál File Cserne Jázmin ötödik lett, a fiúknál Simó Milán a nyolcadik.

S ha már ott volt, a csapat kerékpáredzője, Balázsi Lóránt az 50 kilométeres távról, a 19-29 éves korosztályban egy harmadik helyezéssel tér haza, számol be még a közlemény.