Módosította szerdán a képviselőház a gyerekek sértettként vagy tanúként való kihallgatásának szabályozását a büntetőeljárási törvénykönyvben – olvasható az Agerpresen.
Az új cikkek alapján a 14 éven aluli gyerekek sértettként vagy tanúként való kihallgatása kötelező módon valamelyik szülő, a gyám vagy állami gondozásban levő kiskorú esetén az állami nevelőotthon képviselője, illetve egy pszichológus jelenlétében zajlik. Az igazságügyi intézmény által kirendelt pszichológus az eljárás teljes ideje alatt szakértői támogatást biztosít a gyermek számára.
Ha a fent nevezett személyek nem tudnak jelen lenni a kihallgatáson, vagy az ügyben gyanúsítottként, vádlottként, sértettként, polgári peres félként vagy tanúként érintettek, illetve ha alapos a gyanú, hogy befolyásolhatják a kiskorú tanúvallomását, a kihallgatást a gyámhatóság képviselőjének vagy a kiskorú egy hozzátartozójának, illetve a kirendelt pszichológus jelenlétében kell megtartani.
Amennyiben az állami gondozásban levő gyermek kihallgatása összefüggésben áll a neveléséért felelős állami intézmény tevékenységével, akkor az intézmény képviselőjét a gyámhatóság képviselője vagy a kiskorú egyik hozzátartozója helyettesíti.