Beomlott egy utca egy Prahova megyei városban (videóval)

Fotó: Inquam Photos / Sabin Cirstoveanu

Beomlott egy utca április 25-e, csütörtök reggel a Prahova megyei Slănic városában. Hatalmas kráter keletkezett, mely egyből elnyelt egy teljes villanyoszlopot, a tájékotatás szerint tele van vízzel és mintegy 18 méter mély lehet. Evakuálták a környéken lakókat – számolt be az Agerpres.

A belügyi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) csütörtöki tájékoztatása szerint mintegy két méter mély kráter keletkezett az úton, egy több mint 60 négyzetméteres felületen. A DSU vezetője, Raed Arafat államtitkár kiküldte a helyszínre a DSU és a katasztrófavédelmi felügyelőség (IGSU) egy egységét, akikhez rövidesen építőipari és bányászati szakemberek is csatlakoztak.

Május 2-án pedig arról számoltak be, hogy a helyszínre a Román Geológiai Intézet és a Bukaresti Műépítészeti Egyetem képviselőit is kirendelték.

A tájékoztatás szerint az államtitkár megelőző intézkedésként elrendelte a környékbeli épületek kiürítését. A Prahova megyei prefektusi hivatal közlése szerint az eseményt követő két napon mintegy 42 személyt evakuáltak a közeli tömbházakból, akik (egy család kivételével) a rokonaikhoz költöztek. Kiürítettek továbbá egy boltot és egy rendőrőrsöt is, az útszakaszt lezárták.

Május 2-án egy újabb tömbház lakóinak evakuálásáról számoltak be, illetve elrendelték a biztonsági körzet kiterjesztését, ami újabb kilakoltatásokat feltételezett. Az érintett környéken lakók figyelmeztető üzenetet kaptak a RO-Alert rendszeren.

Tájékoztatása szerint a városháza felkérte a környéken lévő szállodák és panziók üzemeltetőit, hogy biztosítsanak szállást az otthonaikat elhagyni kényszerülő embereknek.

Az Antena 3 televízió május 3-án arról számolt be, hogy a villanyoszlopot elnyelő krátert 18 méteresre becsülik, ami egy ötemeletes tömbház magasságának felel meg.

Stabil a helyzet

Emil Drăgănescu, Prahova megye prefektusa május 5-ei sajtóközleményben arról tájékoztatott, hogy Manole Stelian Şerbulea mérnök-egyetemi professzorral, Grădinaru Florin Adriannal, a román vízügyi hatóság képviselőjével és Slănic város polgármesterével, Costea Daneluşsal arra a megállapításra jutottak, hogy a talaj a stabilizálódás jeleit mutatja a beszakadt úttest környékén. A helyet továbbra is megfigyelés alatt tartják.