Az 52. percben egyenlítettünk, és jöhetett a végjáték

Tăuțean elemében volt, fotó: TÓKOS CSABA

Szombaton délután a férfi kézilabda másodosztály felsőházi rájátszásában a második fordulót az élbolyból váró VSK Székelyudvarhely a városi sportcsarnokban fogadta a Nagyváradi Városi Sportklubot, akik egy Pitești elleni döntetlennel kezdték a rájátszást.

A találkozó első félidejében fej-fej mellett haladtak a csapatok, igaz, többnyire a hazaiak futottak az eredmény után. A félidő végjátékában sikerült átvennünk a vezetést, de az ellenfél még gyorsan fordított a lefújás után, így végül 13–14-es váradi vezetésnél jöhetett a szünet.

Sipos Lóránt együttese harciasabb kedvvel jött ki a második félidőre, már az elején sikerült fordítaniuk, míg Jobb a kapuban bemutatott pár védést, Csibi magabiztosan értékesítette helyzeteit, de a váradiak sem kapcsoltak lejjebb, nem sikerült az udvarhelyieknek leszakítaniuk őket. Sőt, egyik időkérésük után, zsinórban négyszer voltak eredményesek, így a 45. percben az addigi legnagyobb különbség alakult ki, 21–24-et mutatott az eredményjelző.

A hajrára még sikerült felkapaszkodni a VSK-nak, az 52. percben Katona egyenlített, majd Tăuțean is eredményes volt többször, de elszalasztották az esélyeiket, amikor a vezetésért támadtak. Nem sikerült megfogni védekezésben Mledenciut sem, aki 12 gólt lőve járult hozzá a váradiak sikeréhez a 28-31-ra végződő meccsen. Az udvarhelyiek részéről Tăuțean és Csibi 8-8, Fekete és Kónya 4-4, Jére 2, Katona és Palatka 1-1 gólt lőtt.

Az udvarhelyiek két forduló után a középmezőnyben vannak a rájátszásban, jelenleg a negyedikek a nyolccsapatos tabellán. A következő fordulóban azzal a Fogarassal folytatják, akikkel az alapszakaszban is találkoztak kétszer: idegenben kikapott a VSK, de a csarnokban hat góllal diadalmaskodott. A mérkőzést Fogarason rendezik február 17-én, csütörtökön 18 órától.