Amikor a színház, koncertek, múzeumok mennek hozzád

Forrás: @sidlifecrisis

Írtunk már korábban is arról, hogy számos társulat és zenekar úgy döntött világszerte: nem engedik meg, hogy a koronavírus teljesen gátolja a munkájukat. Inkább kihasználják a technológia lehetőségeit, és online élő adásokkal kedveskednek mindenkinek.

Összegyűjtöttük nektek, hogy 

miből válogathattok ezen a héten.

Március 19-én, csütörtökön 19 órától a Brassói Filharmónia online koncertezik itt.

20 órától a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház közvetíti Az Antigoné történetét, a Budapesti Operettszínház pedig Boris Vian 100, avagy „tajtékos hangulatban” című pezsgő, vidám sanzonjait hallhatjuk meg. 

Pénteken 20 órától a Budafoki Dohnányi Zenekar a Budafoki Hangversenyesték március 13-ai koncertjének felvételét teszi elérhetővé.

Ugyanebben az időpontban a kaposvári Csiky Gergely Színház Csehov Meggyeskert című bemutatója a színház Facebook-oldalán lesz elérhető, de máskor is érdemes figyelni a frissítéseket, hiszen azt ígérték: más izgalmas tartalommal, hanganyaggal, videós bejelentkezéssel is készülnek az átmeneti időszakra.

A hétvégén

sem hagynak program nélkül: szombaton 12 órától A Rozi az égen című előadását közvetíti a Budapesti Bábszínház, 20 órától pedig a Bitódalok-at. Ugyanebben az esti időpontban a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház Mikrokozmoszát lehet majd megnézni. 

Vasárnap 10 órától a nagyváradi Szigligeti Színház a #maradjotthonnézzélszínházat kampány keretében Az eset című előadás felvételével várja az érdeklődőket.

12 órától a győri Vaskakas Bábszínház az Óz című előadását közvetíti Youtube-on, vagy ugyanebben az időpontban Budafoki Dohnányi Zenekar és Balog József közös Beethoven-koncertjét lehet elérni ide kattintva.

De érdemes benézni

a MÜPA-oldalára is, 15 éves születésnapja alkalmából regisztráció nélkül elérhető a Müpa digitális médiatára, ahol 80 HD-minőségű koncertfelvétel és több mint 40 irodalmi est felvétele tekinthető meg online.

Ellátogathatsz a kanapédról a  bécsi Szépművészeti Múzeumba, a Weltmuseumba, az amszterdami Rijksmuseumba, a Metropolitan Művészeti Múzeumba, vagy itt a Louvre, az Orsay Múzeum, a Grand Palais vagy a Pompidou Központ alkotásainak nagy felbontású digitális reprodukcióját csodálhatod meg.

Felfedezheted még a budapesti Iparművészeti Múzeumot, az Operaházat, a Kiscelli Múzeumot, a Magyar Nemzeti Galériát, a Magyar Mezőgazdasági Múzeumot, a Műcsarnok különböző kiállításait, a Petőfi Irodalmi Múzeumnak virtuális tárlatait, a Postamúzeumot vagy a Zeneakadémiát.

Még az udvarhelyi Haáz Rezső Múzeum is megnyitott Facebookon egy #múzeumozzaszobádból mappát.

A cikk összeállítását nagyban segítették a Papageno oldalának információ és a Facebook-hírfolyamban felbukkanó események. Amennyiben kihagytunk valamit, írd meg hozzászólásban, de ne felejtsd el jelezni azt, hogy pontosan hol és mikor érdemes résen lenni.