Áldozatokat is szedett a Vasas vasárnapi bajnokija

A több régi Vasas játékossal felálló Borgóprundi Heniu látogatott a sétatérre.

Fotók: GÁL Előd

Harmadik mérkőzését játszotta a női labdarúgó bajnokság felsőházi rájátszásában a Vasas Femina vasárnap, március 20-án a sétatéri stadionban azzal a Borgóprundi Heniuval, amelyben korábban Udvarhelyen is játszó labdarúgók is pályára léptek, mint Ambrus Beáta, vagy a moldáv válogatott Margarita Panova, akit korábban mezőnyjátékosként is láthattuk a pályán, most a vendégek kapuját védte.

Nem ritka az átjárás a posztokon, a Vasas hálóját védő Rezmelița Linda egy héttel korábban még csatárként lépett fel a Kolozsvári Olimpia ellen. Rajta kívül Egyed, Molnár, Szász, László, Benő, Orbán, Godra, Tóth, Mitri és Horváth lépett pályára a Székely János által vezetett együttesben.

A mérkőzés eleje tapógatózással telt, főként a középpályán csordogált a játék, a vendégek eljutottak ugyan néhány lehetőségig, de a lövés rendre elmaradt, – erre szokták mondani, hogy „az utolsó passz már nem kellett volna” – addig a Vasas védői felszabadítottak.

Volt ugyan egy hazai támadás, az ezt követő szöglet után rögtön kontrázott a Heniu, és a 11. percben egy szerencsétlen helyzet után, amikor már úgy tűnt, hogy ismét sikerül felszabadítani, valahogy Pînzaru elé került a játékszer, aki kihasználva, hogy még az előbbi felszabadítás miatt kifutó Rezmelița nem ért vissza a kapujába, a hosszúba helyezte a labdát.

Nem sokkal később a tizenhatos sarkáról végezhetett el szabadrúgást a vendég együttes, Rezmelița ekkor is helyén volt, de a lövést megfogni nem, csak kiütni tudta, a kipattanóra meg lecsaptak a Heniu támadói, így a 28. percben már 0-2-re vezettek a csapatkapitány Lenuța Ștef góljával.

Ezt követően bepörögtek az események a félidő végére, a Vasas is eljutott egy-két helyzetig, de a kapu közelében már nem tudták szépen megjátszani egymást, így a védőket szédítő Mitri is távolról próbálkozott, egy előre ívelt labdát vett le, majd jött a lövőcsel. A hazai lehetőségek ellenére a következő gólt is a Heniu szerezte, egy újabb kontra után használták ki a felengedő hazai védelmet, és Merlan Mihaela góljával már 3–0-ra vezettek.

Ezt már kezdte megelégelni a mérkőzésre kilátogató körülbelül 50 fős szurkolótábor, „Ébresztő lányok! Mit csináltok? Alusztok? Miféle játék ez?” – kiáltotta be valaki a tribünről, amikor érkezett a negyedik is, ismét Merlan talált be, így a legjobbkor érkezett a szünet az udvarhelyi lányoknak.

A második félidő ismét vendég nyomással indult, de jobban állta a sarat az udvarhelyi védelem, ha kellett, apró szabálytalanságokkal. „Kérjél tőle bocsánatot” – küldte oda a kisebb társakat instruáló Rezmelița az egyik Vasas védőt a földön fekvő borgóprundi játékoshoz.

Egy-két helyzetet még kialakított ugyan a Vasas, inkább kontrákból jöttek a lehetőségek, de igazi veszély nem alakult ki a vendégek kapuja előtt.

Mégis volt, ami feldobta picit a hazai játékosokat: Molnár egyik felszabadításával kirúgta a partjelző kezéből a zászlót, erre nagy nevetésben törtek ki. „Brávó Andi, te vagy a meccs embere” – kiáltották oda nekik a társak.

Eközben a vendégek folyamatosan rohamozták Rezmelița kapuját, Hornea hol fejjel, hol lábbal próbálkozott, de a Vasas kapusa nagyszerűen védett. „Ez a harmadik hibánk egyhuzamban. Koncentráljatok” – üvöltött a borgóprundi mester a pálya széléről, miközben az udvarhelyi védők a kapusukat éltették: „bravó Linda, megmentettél vagy hat góltól”.

Hornea gólja később csak összejött, kicselezte az udvarhelyi kapust is, és meglőtte csapata ötödik gólját, beállítva a 0–5 arányú végeredményt.

A mérkőzés áldozatokat is kívánt, Egyed Krisztát már a mérkőzés elején le kellett, hogy támogassák a pályáról, a második játékrészben pedig a csereként beálló Balázs Viktória maradt a földön, őt ölben vitték le. Reméljük, egyikük sérülése sem komoly, hisz a következő fordulóban, vasárnap Alexandria ellen lenne szükség rájuk, március 27-én 11 órától játszanak a sétatéri stadionban.

Lépj be a kapun a hozzászólások megjelenítéséhez. Már előfizető vagy? Itt tudsz belépni.