A székely zászló valódi története

Az eltávolított zászló örömére, megmutatjuk Dan Tanasă-nek, hogy a kék-arany színű lobogó hol ékeskedik a világon s az univerzumban mindenhol.

Az eredeti képet 1945 május 2-án készítette Yevgeny Khaldei és a második világháború utolsó mozzanatát, Berlin orosz megszállásának emblematikus pillanatát örökíti meg.

Mi viszont tudjuk, hogy valójában az oroszok a saját szovjet zászlójuknál is jobban szerették a székelyt és, ahova csak tehették, azt tűzték ki, mert az sokkal szebb, mint bármilyen másik zászló, ami valaha létezett és használatban volt.

Az Ivo Dzsima-i csata (1945. február 19. – március 26.) az Amerikai Egyesült Államok és a Japán Birodalom között zajlott a második világháborúban, a csendes-óceáni hadszíntéren. Az eredeti képen kitűzik az amerikai zászlót a Szuribacsi-hegyre – a történelemben először Japán területen. A mozzanatot a Leatherneck Magazine fotósa, Lewis Lovery őrmester örökítette meg.

S bár az első zászló csak 1,3×0,7 méter volt, később ezt nagyobbra és székelyebbre cserélték.

Az eredeti festmény az Éjjeli őrjárat (1642) Rembrandt leghíresebb festménye.

Néhány napja gondolkodom, hogy ha Székelyország zászlajával pózolna a helyi rendőrség egy ilyen óriási olajfestményen, hagynák-e, hogy kirakjuk mi is a hivatalunk homlokzatára.

Az eredeti festmény A szabadság vezeti a népet c. 1830-as Eugène Delacroix festmény, ami a júliusi forradalmat, a második francia forradalmat örökíti meg.

Ez igazából a tizenkilencedik századi székely feminista mozgalom vezetője, kezében a székely zászlóval, háttérben hűséges követői, akik életükkel küzdöttek azért, hogy a székely nőt ugyanolyan emberszámba vegyék, mint a székely férfit. Oh, boldog idők…

Ami viszont azért elég jól esett a székely lelkemnek, hogy amikor kiment a csütörtöki határozatról a közlemény, Hszi Csin-ping azt mondta, hogy ennél nagyobb sértés a világon nincs, és rögtön le is cserélték a Nagy Falnál a zászlót székelyre.

Emmanuel Macron erre bevilágította az Eiffel-tornyot kék-arany színekbe, és külön a székelyek megértését kérte, amiért nem sikerült a torony mellé, az égre egyszerre odarendelni a Napot és a félholdat.

De még az amerikaiak is újra kimentek gyorsan pénteken a Holdra, és kicserélték a zászlót. Mert mindenki tudja, hogy milyen sokat jelent mindenkinek egy zászló, amit a székelyek kilencven százaléka éppen kicsit több mint tíz éve látott életében először, és ami egyáltalán nem az akkori választások egyik szimbóluma, amit csak ezért rehabilitáltak, hanem igenis: mindent összefoglal és szimbolizál, ami a székely.

A képeket Szabó Attila székelyesítette.