Bárhol legyen a hoki vb, az a magyarokról szól! Tudtuk ezt eddig is, és ez a tézis most is beigazolódott, amint beléptem Bolzano jégcsarnokának légterébe. Mivel a Dolomitokon nem volt könnyű átvergődni, a helyi tömegközlekedéssel is akadtak gondjaink, lekéstük a meccs előtti készülődést a csarnok körül. Bent egyből látszott, hogy a magyar szurkolók létszámban és hangerőben is bevették a Palaonda arénát. Mi lesz itt hétvégén, ha nyerjük addig három meccset? – tettem fel a kérdést magamnak…
Eleve megkeverte a szart a top favorit Szlovénia azzal, hogy kikapott Dél-Koreától, így az utóbbi évek legkiegyensúlyozottabb második értékcsoportos világbajnoksága még kiszámíthatatlanabbá vált.
Kinevezhetnénk április 28-at az ölelkezés világnapjának, ugyanis a japánok elleni meccs erről szólt. A világ minden tájáról összesereglő magyarok szurkolása ekkor még gyerecipőben járt, mert a nagy találkozások hozták lázba őket, na meg az ezt kóstold meg kezdetű ajánlások! A jégen a hokisokat azonban inkább fűtötte a visszavágás gondolata (ki ne emlékezne arra a februári délutánra, amikor Japán a Tüskecsarnokban fordított az olimpiai előselejtezőn és tévé is landolt a budapesti belvárosi utcán).
Ezúttal Varga vezető gólja után tovább nyomtak a magyarok, Stipsicz vasa és Nilsson sistergő bombája megelőlegezte a második gólt, Terbócs talált be a mamutok közt, 2-0. Fölébredtek a japánok, beszorítottak a harmadunkba, jöttek az emberhátrányok is, a másodikat már nem bírtuk ki, Nakajima szépített. Ezután is nyomtak becsülettel, de a Stipsicz-Fejes vezérelte bekkek jól takarítottak, Bálizs is a helyén volt. Lehozták a kapust több mint két perccel a vége előtt, Galló pedig a megszerzett koronggal az üres kapuig korcsolyázott, hogy Hárival lövesse be a kegyelemdöfést, itt a videó róla:
A fan zone-ban folytatódott a fieszta, megérkezett a Riviéra, mintha nem is első napon lennénk, arról beszéltünk, hogy most csak a biztos bent maradásra kellene törekedni. Jövőben majd könnyebb lesz feljutni, mert a biztos kieső lengyeleket csak megelőzzük, és milyen szép lenne épp Szentgyörgyön ünnepelni a feljutást. Ha igazak a híresztelések, hogy a román szövetség a Sepsi arénával pályázik a rendezésre.
De ne szaladjunk ennyire előre, hétvégén úgyis kiderül minden, kivéve az, hogy jövőben mi lesz a sorsa az idei versenynaptárból kizárt oroszoknak és fehéroroszoknak. Meg ha már Sofron és Erdély csatlakozása után ilyen szépen összeállt ez a válogatott, lépegessünk szépen előre meccsről meccsre…
Mezcsere következett
Volt, aki a magyar mezt szeredaira cserélte, mert a romániai válogatott következett a jégen a házigazda olaszok ellen.
A helyi őslakosokat annyira nem hozta lázba az olasz válogatott szereplése, hogy telt ház legyen, meg is lepődtünk, hogy a felső karéjba is beszállingóztak páran, így már nagyobb volt a nézőszám, mint a mi meccsünkön. Az óriási fölény ellenére csak 2-0-ra mentek a hazaiak az első szünetben, majd a 27. percben jött a szépítés: Részegh emberhátrányban lőtt gólt kontrából, a hasonló állapotban lévő csíkiak legnagyobb örömére. Kapta is az olasz kapus a nyakába, hogy „piszkáld ki!”. Ennyi részörömmel zárult az első játéknap, a székelyföldi és honosított hokisokból álló romániai válogatott várhatja legnehezebb meccsét, kedden délben a szlovénok ellen.
A házigazdák pedig annyira várják a május elsejei román-magyar meccset, hogy a csarnok melletti teret máris erről a dátumról nevezték el!
A menterend (helyi idő szerint):
Április 28., vasárnap:
12:30: Dél-Korea–Szlovénia 4-2
16:00: Japán–Magyarország 1-3
19:30: Románia–Olaszország 1-6Április 30., kedd:
12:30: Szlovénia–Románia
16:00: Magyarország–Dél-Korea
19:30: Olaszország–JapánMájus 1., szerda:
12:30: Magyarország–Románia
16:00: Japán–Dél-Korea
19:30: Szlovénia–OlaszországMájus 3., péntek:
12:30: Dél-Korea–Románia
16:00: Szlovénia–Japán
19:30: Olaszország–MagyarországMájus 4., szombat
12:30: Románia–Japán
16:00: Olaszország–Dél-Korea
19:30: Magyarország–Szlovénia