A 31 fok sem parancsolt nekik megálljt

Mózes Tamás, Orbán Attila, Buti László, Sinka Zsolt, Simon István, fotó: BUTI LÁSZLÓ személyes archívuma

Fesztiváloztak a triatlonosok, így is mondhatnánk, hisz vasárnap, július 7-én rendezték meg a román és magyar triatlon szövetségek közös versenysorozatának egyik szakaszát, a 2024-es Transylvanian Triathlon Festivalt a Bözödi-tónál – számol be Buti László edző közleménye.

Eszerint az Udvarhelyi Triatlon Club „nagyágyúinak” egy része – Orbán Attila, Simon István, Mózes Tamás – a féltávot választotta, azaz a 1.900 méter úszást, 90 kilométer kerékpározást és 21 kilométer futást, míg egy másik része – Sinka Zsolt és Buti László „edzőbá” az olimpiai távon állt rajthoz, 1.500 métert úsztak, 40 kilométert kerékpároztak, valamint 10 kilométert futottak. Ki is tettek magukért

a 31 fokos kánikulában.

Simon István a féltáv második helyezettjeként ért célba, ha minden célba érkezőt figyelembe veszünk. 45 és 49 év közötti korkategóriájában nem teljesített senki jobban 4 órás 38 perces és 29 másodperces idejénél, első lett. Orbán Attila 4 perccel érkezve később lett harmadik az összetett versenyben, 40 és 44 év közötti korosztályában második. Mózes Tamás is befért a legjobb tízbe összetettben, de nem volt nála jobb korcsoportjában, a 25 és 29 év közöttiek között. 5 óra 12 perc 14 másodperc alatt teljesítette a távot.

Simon István és Orbán Attila az összetett verseny dobogójának második és harmadik fokán

Az olimpiai távon Sinka Zsolt az ötödik lett a 45-49 évesek kategóriájában, ideje 2 óra 39 perc 15 másodperc volt, míg Buti László – aki 2 éves, „hosszú felkészülés” után állt ismét rajthoz – 2 óra és 59 perc alatt teljesítette a távot, és lett hatodik a 40-44-es korosztályban.

Az edző kényszerpihenő, betegség és műtét után tért vissza a triatlonversenyekre.

Lelkileg volt nehéz

– mondja, amikor kérdezem, milyen volt újra versenyezni, a könnyeivel küszködött a futás során.

Mivel a műtétje során a bal lába, az izom, a medencéje is „szét volt kapva”, és minden, az időjárás is befolyásolja az aznapi hogylétet, éppen a futás volt a kritikus pont, de mint utólag kiderült, nem volt gond fizikailag. „A bringám annyira bemelegedett, hogy az első öt kilométer nehézkes volt, a másodikra teljesen átestem a holtponton és mentem. Nem tudtam tartani azt a pulzuszónát, amit edzésterv szerint kellett volna, nagyon magas pulzusszámmal futottam le az egészet, ennek ellenére fizikailag nem voltam elfáradva olyan rettenetesen” – meséli.

Buti már tervezi a következő versenyt, két hét múlva már Temesváron állnak rajthoz, az országos versenyen.