Ma 2012. február 12., vasárnap, Lídia és Lívia napja van.
Elfelejtetted jelszavadat?
Felhasználó létrehozása
 
imgMAX
-4°C
MIN
-7°C
Bővebben
hirlevel bookmark
mobile rss
  • Címlap
  • Itthon
    • Közélet
    • Gazdaság
    • Művelődés
    • Ifjúság
    • Helyhatósági választások
  • Országos
    • Közélet
    • Gazdaság
  • Sport
    • Futsal
    • Nagypályás foci
    • Városi minifoci
    • Kézilabda
    • Kosárlabda
    • Országos asztalitenisz
    • Más
    • Sporteredmények
  • Színes
    • Benzingőz
    • Tech
    • Érdekességek
    • Tudomány
    • Nagyvilág
    • Kocsma
    • UH Konyha
  • Tippverseny
  • Portré
  • Jegyzet
  • Apróhirdetés
  • Fórum
  • Bulifotók
  • Időjárás
  • Horoszkóp
  • Sporteredmények
  • Udvarhely
  • Hasznosak
  • Képgaléria
  • Viccek
  • Madárles
  • Játék
A koffeinfüggőket valójában nem dobja fel a reggeli kávé
[Vissza]
Írta: Szasza   
2010. június 04. péntek, 08:27
0 hozzászólás. Szólj hozzá
kavefuggoA koffeinfüggés képes annyira kiütni az embert, hogy a rendszeres kávéfogyasztókat igazából nem is dobja fel a reggeli csésze – derítették ki brit kutatók.
hr


Habár a rendszeres fogyasztók éberebbnek érzik magukat, különösen a szokásos reggeli tea, kávé vagy más koffeines italuk után, a bizonyítékok arra utalnak, hogy ezt inkább az akut koffein-elvonási tünetekből eredő fáradtság pillanatnyi oldódása okozza – számolt be a kutatás eredményéről Peter Rogers, a kutatás vezető pszichológusa.

A tudósok 379 felnőttet vontak be a kísérletbe: a csoport fele egyáltalán nem fogyasztott koffeines italt vagy csak keveset, a többiek viszont közepesen, illetve nagyon koffeinfüggők voltak. Mindannyiukat arra kérték, hogy 16 órán át ne vegyenek magukhoz koffeint, aztán adtak nekik egy koffein-, illetve placebo (hatástalan) tablettát. A résztvevők osztályozták nyugtalansági, éberségi szintjüket és fejfájásukat. A placebo bevétele után a közepesen és nagyon koffeinfüggők csökkenő éberségről és növekvő fejfájásról adtak számot, míg a koffeint kapott függők egyik tünetre sem panaszkodtak.

kavefuggo
A mérések ugyanakkor azt mutatták, hogy a függők koffeinbevétel utáni éberségi szintje nem volt magasabb, mint a placebót kapott nem koffeinfüggőké. Ebből következtettek a kutatók arra, hogy a koffein csupán "normális" szintre doppingolja fel a függőket.

A Neuropsychopharmancology tudományos folyóiratban megjelent tanulmány szerzői arra is kitértek, hogy a genetikailag szorongásra fogékonyabb emberek hajlanak rá, hogy kicsit több kávét fogyasszanak, mint a nem szorongók. Rogers szerint ez arra utalhat, hogy a nyugtalanság szintjének enyhe emelkedése "része lehet a koffein okozta kellemes zsongásnak".

Forrás: MTI

Kapcsolódó cikkek:
  • Kóstold végig a kávékat a Mokkában
  • Feketében is menő a Lamborghini
  • Próbáld ki a Lamborghinit!
  • Pénteken elfogy a Fekete leves
  • Belekóstoltunk a fekete levesbe
hr

Hozzászólások | Szabályzat
Csak regisztrált felhasználó szólhat hozzá!

Hozzászólások Copyright (C) 2009 uh.ro. Minden jog fenntartva."

[Vissza] 

UH.ro webcam

kep1kep2
hirdetes

Legfrissebb videók

kiskep
Vers a polgármester születésnapjára
kiskep
Mit kívánnak a városlakók a polgármester születésnapjára?
kiskep
Hóvihar tombol az országutakon
kiskep
Lemondott Boc, mit szólnak hozzá Udvarhelyen?
Még több videó

Eseménynaptár

Szavazás

Hogyan védekezel a hideg ellen?
 

Blogok

Blog
elemlámpa Fogságtörténetek 2.
erz fotóblogja Csíííz!!!
NézőPont - Kerestély Attila fotóblogja Cinege invázió
Vass Lehel - F O T Ó K Magány
Kakasy Boti Fotóblogja Fényfürdő
Még több blog

Valutaárfolyam

BNR Valutaárfolyam
Árfolyam RON  RON
2012-02-12
DKKDKK 0.5857
EUREUR 4.3529
GBPGBP 5.1981
HUF100 HUF 1.4887
USDUSD 3.2831
XAUXAU 181.2627

effectOnline rádió

star mas vox gaga maria
prima szekelyradio erdelyfm paprika bestdance
Jungle Club, 2012. feb. 04., szombat Jungle Club, 2012. feb. 04., szombatJungle Club, 2012. feb. 03., péntek Jungle Club, 2012. feb. 03., péntekÍgy készülj a nagy napra - esküvői ... Így készülj a nagy napra - esküvői ...Salsa Party - Park étterem, 2012. jan. ... Salsa Party - Park étterem, 2012. jan. ...Jungle Club, 2012. jan. 27., péntek Jungle Club, 2012. jan. 27., péntekKörzeti teremtorna, 2012. január - Kak... Körzeti teremtorna, 2012. január - Kak...Jungle Club, 2011. január 21., szombat Jungle Club, 2011. január 21., szombatJungle Club, 2012. január 20., péntek Jungle Club, 2012. január 20., péntekJungle Club, 2012. jan. 13., péntek Jungle Club, 2012. jan. 13., péntekValami buli - G Music Pub, 2012. jan. 07... Valami buli - G Music Pub, 2012. jan. 07...Jungle Club, 2012. jan. 07., szombat Jungle Club, 2012. jan. 07., szombatJungle Club, 2012. jan. 06., péntek Jungle Club, 2012. jan. 06., péntek
Copyright © 2012 uh.ro. Minden jog fenntartva. | Impresszum | Médiaajánlat | Adatvédelem | Privacy Policy